Стоматологія
Друк на футболках і чашках

На Ізяславщині пройшов унікальний фестиваль «Ізяслав-FEST»

На Ізяславщині пройшов унікальний фестиваль «Ізяслав-FEST»

24 травня у рамках заходів із відзначення Дня Європи в Україні у самому серці Ізяслава пройшов унікальний фестиваль «Ізяслав-FEST» під відкритим небом. Це перший культурологічно-мистецький захід такого масштабу на Ізяславщині, що об'єднав чимало гостей під одним небом, з одними відчуттями та теплом у серці.

Організаторами фестивалю виступили управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва та Хмельницька обласна філармонія.

Подія відбулася за сприяння та підтримки Ізяславської районної державної адміністрації та Ізяславської міської ради.

Цей унікальний культурологічно-мистецький проект мав на меті привернути увагу держави, меценатів, поціновувачів минувшини, шанувальників маленьких міст з багатою історією та культурою до проблем збереження та популяризації національної культурної спадщини, зокрема, до унікальної пам'ятки архітектури XVIII століття – палацового комплексу князів Сангушків в місті Ізяслав, який сьогодні є руїною і йому загрожує зовсім зникнути з лиця Землі.

Незважаючи на прохолодну погоду та дощ, завдяки проведеній організаторами фестивалю потужній інформаційній кампанії вдалось пробудити інтерес мешканців краю до етнічної культури старовинного міста Ізяслав.Адже новий фестиваль – це нові очікування.

Захід здивував багатством барв, різномаїттям творчих знахідок, креативних цікавинок, зрештою, душевністю.

До уваги гостей «ІЗЯСЛАВ-FEST» працівниками закладів культури, ряду трудових колективів установ та організацій Ізяславщини було підготовлено яскраву та колоритну виставку виробів декоративно-вжиткового мистецтва, яка приємно порадувала гостей дійства. Хоча травневий дощ дещо скоротив час її експонування, проте враження від неї були надзвичайно фантастичні.

Також під час дійства гості фестивалю мали змогу придбати унікальні, неповторні, оригінальні вироби на виставці-ярмарку, скуштувати різноманітні страви та напої. Для поціновувачів української кухні організовано смачне частування, що приваблювали своїм ароматом та зовнішнім виглядом. І чого ж тут тільки не було! Кожен охочий зміг поласувати найсмачнішою їжею або випити прохолодних напоїв, чи насолодитися неймовірним смаком справжньої кави.

І яке ж частування могло обійтися без козацького кулешу та юшки, що приготували ізяславські козаки із громадської організації «Ізяславське козацьке товариство». Також користувалисьнаїдки та напої, які пропонували працівники Ізяславської виправної колонії (№58) та Плужненського професійного аграрного ліцею.

Завдяки роботі волонтерської групи Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 на чолі із педагогом-організатором закладу Наталією Притульською було продемонстровано колекцію стилізованих історичних костюмів від провідного методиста Ізяславського районного будинку культури Інни Жернової. Тематичні і колоритні відтворені історичні постаті гармонійно долучилися до загальної картини фестивального дійства, чимало відвідувачів якого із великим задоволенням та бажанням проводили фотографування із волонтерами. Із блискавичною швидкістю світлини з місця проведення фестивалю потрапляли до соціальних мереж і миттєво набували шаленої популярності.

Та фестиваль, напевно, найбільше припав до душі дітям, бо ж саме для них було облаштовано великий дитячий розважальний простір із атракціонами, рухливі ігри на свіжому повітрі.

Окрім тематичних зон дозвілля до уваги гостей пропонувалися інтерактивні розваги, веселі атракціони, каруселі та найголовніше маленький потяг, котрий відправляв маленьких відвідувачів у чарівну подорож біля палацу князів Сангушків.

Кожен зміг знайти собі заняття до душі та влитися в атмосферу спокою й свободи та почати літо з новими та яскравими відчуттями.

Організаторам фестивалю вдалося зібрати яскраве сузір'я кращих творчих колективів та аматорів сцени Хмельниччини, котрі представляли унікальну творчість на втіху поважній публіці, що цінує традиції.

На сцені фестивалю представили свою творчість та мистецькі досягнення представники міста Ізяслав та Ізяславського району, міст Городок, Полонне, Славута, Хмельницький. Серед виступаючих були й учасники загальноукраїнських проектів «Голос країни» та «Х-фактор».

Гостей та учасників фестивалю «ІЗЯСЛАВ-FEST» привітали начальник управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації Ірина Трунова та голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков.

Справжньою окрасою фестивалю стали виступи академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» Хмельницької обласної філармонії та гурту «Мотор'Ролла», на чолі із своїм фронт-меном «Сєнею» Присяжним, який є уродженцем міста Ізяслав, де провів свої дитячі роки. Особливо розбурхав цікавість гостей фестивалю спільний проект колективів «Козаки Поділля» та «Мотор'Ролла». Кожен виступ мистецьких колективів супроводжувався бурними оплесками та підтанцьовуванням.

Ведучий фестивалю Андрій Романіді, який працював на сцені, заповнював час між виступами музикантів розмовами та веселощами.

У рамках фестивальної програми організаторами дійства для поціновувачів класичної та духовної музики у костелі Святого Йосипа було підготовлено концерт камерного оркестру Хмельницької обласної філармонії та органістки — заслуженої артистки України Наталії Молдован.

По завершенню фестивалю учасники та відвідувачі роз'їжджалися не тільки з неповторними враженнями, чудовими сувенірами, а й з усмішкою на вустах і теплом у душі. Бо він залишив після себе не тільки яскраві фотографії та відео, а й спогади, ніжність та тепло яких будуть вигрівати в найхолодніші ночі та рятувати у найскрутніших ситуаціях.

Крім того хочеться сподіватися, що завдяки цьому фестивалю вдалося підвищити обізнаність місцевого населення і гостей про культурну спадщину Ізяслава, популяризувати Ізяславщину, закласти наріжні камені в розвиток туризму в районі і через музику достукатися до нематеріальної сутності людської душі.

Пропонуємо вам ФОТОЗВІТ, що передає атмосферу цього фестивалю.


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

90
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.