Стоматологія
Друк на футболках і чашках

На Ізяславщині проведено загальнорайонну естафету – акцію «СВІЧКА ПАМ’ЯТІ»

На Ізяславщині проведено загальнорайонну естафету – акцію «СВІЧКА ПАМ’ЯТІ»

В України є всі підстави, юридична та історична аргументація вимагати визнання Голодомору геноцидом.

На українську історію випало чимало трагедій, найжахливішою із яких є Голодомор. Майже кожна українська сім'я втратила кого-небудь. Імена частини цих людей та їхні могили залишаються невідомими.

Моральний обов'язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – вшановувати пам'ять жертв трагедії. Визнання Голодомору геноцидом є одним із способів такого вшанування.
Голодомор — один із найважливіших маркерів самоідентифікації українців.

Пам'ять про Голодомор стала невід'ємною частиною національної пам'яті українського народу. За опитуваннями соціологічної групи «Рейтинг», проведеними у 2017 році, близько 77% українців вважають Голодомор геноцидом.

Пам'ять про Голодомор як геноцид також руйнує нав'язувану та підтримувану Росією ідеологему «трьох братніх народів», об'єднаних спільністю долі. Натомість трактування голоду як спільного лиха для всього колишнього СРСР лише підтримує цей ідеологічний міф.

Ми пам'ятаємо! Ми сильні!

З метою забезпечення належного виконання в Ізяславському районіУказу Президента Українивід 26 листопада 2016 року № 523/2016 «Про заходи у зв'язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років- геноциду Українського народу», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 01 лютого 2017 року № 28/2017-р «Про обласнийплан заходів у зв'язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років — геноцидуУкраїнського народу», розпорядження голови районної державної адміністрації «Про районний план заходів у зв'язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу» від 09 лютого 2017 року № 81/2017-рта у зв'язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу в Ізяславському районі із 5 листопада триває загальнорайонна естафета – акція «СВІЧКА ПАМ'ЯТІ».

У рамках акції було проведені різноманітні тематичні меморіальні заходи за участю закладів освіти та культури, керівників місцевих громад, депутатів місцевих рад, широких груп населення, представників духовенства, тощо.

Як підсумок проведення різних заходів акції в кожній сільській раді, закладах освіти та культури, будуть підготовлені із використанням відповідних фотоматеріалів сторінки Літопису проходження акції «Свічка пам'яті». 24 листопада Літопис буде передано до Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею.

У вестибюлі першого поверху центральної адміністративної будівлі Ізяславської районної державної адміністрації розміщено велику карту-схему Ізяславського району, на якій щоденно відзначався хід проведення акції погромадам району із зазначенням кількості встановлених жертв Голодомору 1932-1933 років.

Оглядаючи карту проходження акції, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, керівник апарату райдержадміністрації, голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй, голова Громадської ради при районній державній адміністрації Володимир Павлюк зазначив, що ніколи не буде зайвим звернутися до уроків минулого, щобпобачитисимптомизлавмайбутньому.«Вономожематирізніпрояви, алейогоприродазавждиодна: призвідникигеноцидурозколюютьсуспільства, сіютьворожнечузасобамипропаганди, забираютьправа, масовокараютьжертвнасмерть, апотім вдають, що нічого страшного не сталося та брешутьусьомусвітові.Вонипрагнутьпідкоритиволюжертв, повністю«змінити»їхню природутаментальність шляхом повного або часткового фізичного й моральногознищення.Восновігеноцидузавждилежить ненависть та презирство. Ми сильні! Ми пам'ятаємо!», — сказав Володимир Левченко.

На сайті районної державної адміністрації створена закладку «85.ГОЛОДОМОР/HOLODOMOR». На ній розміщено інтерактивну карту проходження естафети пам'яті на Ізяславщині. Тут же розміщені сторінки Літопису естафети, підготовлені в громадах та закладах освіти і культури району.

ФОТОКОЛАЖ


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації
72
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.