Стоматологія
Друк на футболках і чашках

На Ізяславщині проведено районний конкурс дитячої творчості

На Ізяславщині проведено районний конкурс дитячої творчості

На Ізяславщині проведено районний конкурс дитячої творчості «Символ української держави ТРИЗУБ очима дітей»

Сучасна Україна увібрала в себе державницькі традиції Української Народної Республіки, зокрема її державні символи — герб-тризуб, гімн «Ще не вмерла Україна», синьо-жовтий прапор — та атрибути — грошова одиниця – гривня.

25 лютого 2018 року виповнилося 100 років, відколи тризуб став державним гербом Української Народної Республіки. З нагодистолітнього ювілею, відповідно до Указу Президента України від 22 січня 2016 року №17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років», розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 жовтня2016 року№ 777-р «Про затвердження плану заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам'яті її учасників на період до 2021 року», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 22 грудня 2016 року № 619/2016-р «Про план обласних заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам'яті її учасників на період до 2021 року», Плану районних заходів з відзначення в Ізяславському районі 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам'яті її учасників на період до 2021 року, затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністраціївід 23 грудня 2016 року №1085/2016-р, серед учнівської молоді загальноосвітніхзакладів освітита вихованців освітніх мистецьких закладів Ізяславщини було проведено районний конкурс дитячої творчості «Символ української держави ТРИЗУБ очима дітей».

У конкурсі взяло участь майже сто дітей. Зокрема участь у конкурсі взяли учні 1-11 класів Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст., Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст., М'якотівської ЗОШ І-ІІІ ст., Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім.Р.Й.Бортника, Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок», Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія», Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. № 4 ім.В.Кобернюка, Ізяславського НВО «ЗОШ І ст. – дитячий садок № 6», Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст., Ліщанської ЗОШ І-ІІІ ст., Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ст., Мокрецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – дитячий садок», Новосільської ЗОШ І-ІІІ ст., Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок», Христівської ЗОШ І-ІІІ ст., Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст. та вихованці Ізяславської дитячої школи мистецтв. Подані на конкурс роботи були виконані у різноманітних техніках: малюнок, графіка, аплікація, вишивка, природній матеріал, паперова пластика та багато інших видів декоративно-ужиткового мистецтва.

ФОТОгалерея робіт конкурсу «Символ української держави ТРИЗУБ очима дітей».

26 лютого у холі Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбулося урочисте відкриття робіт учасників конкурсу. У заході крімпрацівників закладів освіти та культури міста Ізяслав взяв участь заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко.

У ході церемонії відкриття виставки робіт завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук зробив короткий історичний екскурс в історіюдержавного символу України ТРИЗУБУ. Він наголосив на тому, що тризуб є давнім символом. Його найдревніше зображення, віднайдене археологами, датується X століттям. Припускають, що це був магічний знак роду, оберіг. Відомо до 40 його тлумачень: тризубець, підсвічник-трикірій, сокіл, якір, житній колос, лук зі стрілою, триєдина жертва в ім'я перемоги життя над смертю. Є також гіпотеза, що це знак триєдинства світу та поєднання символів поширених колись культів сонця і якоря.

У міжвоєнний період тризуб став символом боротьби українців за свободу. Його використовував Уряд УНР на еміграції та різні політичні організації. У тому числі на емблемі Організації українських націоналістів був тризуб із мечем на місці середнього зуба. Символіка державності позначилася і в Українській повстанській армії: на елементах одягу, передусім головних уборах – мазепинках, петлюрівках, а також ременях. В СРСР тризуб був заборонений. Для комуністичного режиму він лишався ознакою націоналізму. Після відновлення незалежності України 24 серпня 1991 року тризуб як малий державний герб затверджений 19 лютого 1992-го Постановою Верховної Ради України. Конституція України 28 червня 1996 року закріпила цей символ нашої держави.

Підсумки районного конкурсу дитячої творчості «Символ української держави ТРИЗУБ очима дітей», присвяченого 100-річчю прийняття Тризубу гербом Української Народної Республіки, оголосила методист Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва Лариса Хмиз. Вона зазначила, що за підсумками роботи журі переможців конкурсу було визначено уномінаціях: «Малюнок», «Різьбленняпо дереву», «Робота з природного матеріалу», «Аплікація», «Колаж», «Плакат», «Графіка», «Паперова пластика», «Оригамі», «Вишивка», «Вишивка бісером», «Бісероплетіння», «Розпис по склу» та інше. Переможців конкурсу було нагороджено Дипломами Ізяславської районної державної адміністрації. Ті діти, які не стали переможцями, отримали від райдержадміністрації Сертифікати учасника.

Вітаючи учасників святкового заходу, Володимир Левченко зазначив: «Затвердження керівництвом Української Народної Республіки княжого тризуба як державного герба поєднало українську державу, що постала під час Української революції 1917-1921 років, із середньовічною Київською Руссю. У 1992 році незалежна Україна повернула тризубу статус державного герба. Він є важливим символом, який єднає нинішню державу із її попередницею – Українською Народною Республікою, демонструє тяглість наших державотворчих традицій з часів Київської Русі».

Заступник голови районної державної адміністраціїВолодимир Левченковручив представникам закладів освіти і культури району дипломи для переможців та сертифікатиучасникам конкурсу.

Після церемонії підведення підсумків конкурсу всі бажаючі оглянули виставку робіт його учасників.


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

77
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.