Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Минуло 73 роки з часу спалення нацистами села Поліське на Ізяславщині

Минуло 73 роки з часу спалення нацистами села Поліське на Ізяславщині

Минуло 73 роки з часу спалення нацистами села Поліське на Ізяславщині

Одним із заходів нацистських окупантів України в період Другої світової війни було наведення «нового порядку»- знищення місцевого мирного населення. Як згадує очевидиця подій, жителька села Поліське Ізяславського району (в той період село Велика Гнійниця Плужненського району) Пелагія Василівна Прокопивнюк: «Під конвоєм поліцаїв нас примушували працювати з ранку до ночі. Тих, хто ухилявся від роботи, Зеференс (представник окупаційної влади в селі, есесівець) у своїй штаб-квартирі у приміщенні сільської ради, бив канчуками мало не до смерті.Каторжна праця майже не оплачувалась. Весь вирощений врожай пшениці, жита, овочів і фруктіввивозилив Німеччину. Ті, хто міг носити зброю, пішли в партизани і мстилися ворогу за сплюндровану землю, за сльози і кров людську».

21 січня 1944 року в село прибув каральний загін. Окупанти зігнали всю свою злість на мирних жителях. Вони повністю спалили 240 дворів, 26 жінок та дітей загнали в одну із хат та спалили живцем.Поліськебуло визволене партизанами27лютого1944 року.

Місцеві жителісвято бережутьпам'ять про загиблих в роки Другої світової війни односельчан.На братській могилі, де покояться останкибезневинних жертв нацизму, встановлено пам'ятник.

На Ізяславщині, де в період Другої світової війни, у січні – лютому 1944 року нацистськими окупантами було частково або повністю спалено 12 сіл, продовжується проведення меморіальних заходів.

Днями в селі Поліське Поліської сільської радибуло проведеноДень пам'яті спаленого села. В місцевому храмі на честь Різдва Богородиці Української Православної Церкви Київський патріархат його настоятель отець Ярослав Саганвідслужив поминальну службу.

У Поліській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбувся меморіальний захід «Ніхто не забутий, ніщо не забуто». До учнів та педагогів закладу звернулись: Поліський сільський голова Надія Степанюк та директор Поліської ЗОШ І-ІІ ступенівРоман Шарко. Вони зокрема зазначили, що збіжать роки, але пам'ять про жертв Другої світової війни – тих, хто загинув на фронтах, тих, хто загинув у партизанських загонах, тих, хто прийняв мученицьку смерть у рідному селі, залишиться. Також присутні на заході вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

В цей же день працівники Поліської сільської ради, делегаціяучнів та педагогів загальноосвітнього закладу, жителі села поклали вінки та квіти до братської могилиспалених нацистами жителів села Поліське.

За матеріалами Поліської сільської ради

160
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.