Стоматологія
Друк на футболках і чашках

"МИ СИЛЬНІ! МИ ПАМ’ЯТАЄМО!" (Ізяславщина вшанувала пам'ять жертв ГОЛОДОМОРУ)

"МИ СИЛЬНІ!  МИ  ПАМ’ЯТАЄМО!" (Ізяславщина вшанувала пам'ять жертв ГОЛОДОМОРУ)

Українці та світ щороку, у третю суботу листопада, вшановують пам'ять убитих Голодомором 1932–33 років.

Національні пам'ятні заходи у 2018 році до 85-х роковин геноциду проходять під гаслом «Ми сильні! Ми пам'ятаємо!».

Як відомо, у 1917—1921 українці відродили власну державність. Українська Революція не лише повернула нашу Батьківщину на мапу світу. Нова держава задекларувала демократичний лад та дотримання основних прав і свобод людини. З перших днів Українська Народна Республіка протистояла російській інформаційній та військовій агресії. Втім війна більшовиків проти України не завершилася із падінням державності.

Вже через десятиліття більшовики завдадуть остаточного, на їх думку, удару по окупованій Україні. Насильницьке вилучення продовольства, блокада сіл та цілих районів, заборона виїзду за межі охопленої голодом України, репресії — все це мало знищити українське прагнення незалежності й самих українців.

У 1932-33 роках нам хотіли винести вирок смерті.

У 1932-33 рокахмільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей, мільйони наших рідних і близьких були без жалю винищені голодомором.

У 1932-33 рокахтому наш народ пережив катастрофу, яка могла зупинити життя всієї нації.

Саме про це було наголошено 24 листопада у місті Ізяслав біля меморіалу пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій, де відбувся жалобний захід присвячений пам'яті жертв найбільшої гуманітарної катастрофи України за всю її історію – ВЕЛИКОГО ГОЛОДОМОРУ1932-1933 років.

Вшанувати пам'ять жертв голодомору прийшли голова районної державної адміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, численні жителі та гості міста, учнівська молодь, представники місцевих засобів масової інформації.

За душі безневинних жертв ГОЛОДОМОРУ піднесли спільну молитву благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук, настоятель костелу святого Йосипа міста Ізяслав Риком-католицької церкви о.Едуард Пюро.

У своєму зверненні до учасників меморіального заходу завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації Віктор Кучерук та Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук зазначили, що у буремному ХХ столітті Ізяславщина, Хмельниччина та вся Україна зазнали страшного лиха: мільйони людей прийняли мученицьку смерть від масового голоду.

«Ми повинні пам'ятати наше минуле і робити з нього висновки. Щодня від голоду в Україні вмирало близько 25 тисяч осіб, щогодини – 1 тисяча, щохвилини – 17 осіб. Ми маємо остаточно позбутися комплексу народу-жертви і пишатися тим, що в такій сильній конкуренції ми відстояли своє місце на політичній карті Європи та світу!

Саме цього дня мусимо сказати собі і всьому світові: не забудемо злочинів Голодомору-Геноциду та його винуватців. Не зрадимо ідеалів Революції Гідності. Зробимо все для національного, політичного, економічного відродження України, для її входження в європейську сім'ю вільних народів!

Відродження України триває. І це – нестримний процес животворення, очищення нашого життя, будівництва оновленої країни і виходу на авансцену нових людей — патріотів та героїв, які подвигами своїми зупинили наступ імперії. Запорукою нашої перемоги є непохитна єдність українського народу. Ми сильні! Ми пам'ятаємо!», — сказав Віктор Кучерук.

Також було наголошено на тому, що з нагоди 85-х роковин Голодомору в Україні до українців звернувся Вселенський патріарх Варфоломій, обіцяючи допомогти у вирішенні церковних проблем за допомогою надання автокефалії «багатостраждальній Православній церкві України». «Константинопольська Церква-мати спілкується з усіма вами з тягарем на серці, в молитві згадуючи Голодомор українського народу, трагічну та нелюдську подію 1932-1933 років, коли багато людей загинуло від умисного та жорстокого голоду», — було процитовано Вселенського патріарха.

Геноцид знищив ключові свободи: мільйони позбавлені життя, в країну повернено рабство — селянам обмежили пересування і відібрали паспорти, колгоспи застосовували примусову працю, люди не могли сподіватися на недоторканість житла, не мали свободи релігії, їх обмежили в культурних правах. Але режим не зумів досягнути головного – Україну не зламали.

Голодомор — це помста за свободу, помста за революцію!

Ми сильні! Ми перемогли!

Під час мітингу директору Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею Людмилі Левицькій було передано Літопис проведення загальнорайонної естафети-акції «СВІЧКА ПАМ'ЯТІ».

Об 16.00 годині всі присутні приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання у пам'ять про усіх встановлених та невідомих жертв Великого ГОЛОДОМОРУ.

До пам'ятника жертвам голодоморів було покладено вінки, квіти, композиції із колосків та встановлено запалені лампадки.

ФОТОКОЛАЖ


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

112
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.