Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​Ми не перевіряємо грамотність, а єднаємося навколо мови! (Ізяславщина долучилась до написання XІХ д

​Ми не перевіряємо грамотність, а єднаємося навколо мови! (Ізяславщина долучилась до написання XІХ д

8 листопада, напередодні Дня української писемности та мови, жителі Ізяславщини, разом з усією Україною долучились до участі у написанні ХІХ диктанту національної єдності.

Центральною локацію для написання диктанту в Ізяславському районі став конференц-зал Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія». Все, що необхідно, – бажання, аркуш паперу та ручка. Цього року основним гаслом радіодиктанту як завжди стало — #ПИШЕМОРАЗОМ. Тому до його написання в центральній локації Ізяславщини, долучилися і лідери учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти міста Ізяслав і дорослі. Серед дорослої частини тих, хто писав диктант, були люди різних професій: державні службовці, бібліотекарі, ІТ-шники, педагоги, працівники служби пробації, працівники соціальної сфери, бухгалтери, керівники, психологи, журналісти, тощо. До написання диктанту також долучились керівники району та міста — перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, керуюча справами районної ради Леся Божко, керуючий справами виконавчого органу Ізяславської міської ради Олександр Цись.

Цей захід вже дев'ятнадцять років єднає українців, як у нашій країні, так і за кордоном, демонструючи солідарність тих, хто шанує рідне слово і плекає рідну мову.

Завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук розповів про історичний процес розвитку української мови. Окремо він зупинився на історії радіодиктанту. Зокрема він представив усім постійного учасника написання диктанту, переможця першого диктанту – співробітника Ізяславської районної громадсько-політичної газети «ЗОРЯ НАДГОРИННЯ» Сергія Охремчука.

За традицією диктант диктував доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. До слова, текст диктанту «Від берести – до «цифри»» — авторський і створений на замовлення Українського радіо спеціально до Дня української писемности та мови.

Перед початком диктанту Олександр Авраменко повідомив: «Я можу сказати, що це буде пізнавальний текст. Але я відчуваю шалену відповідальність, оскільки маю, склавши текст, догодити дитині і дорослому, чоловікам і жінкам, українськомовним і російськомовним. Тому надзвичайно важко підготувати такий текст, який принаймні не дратуватиме, а бажано, щоб він був і пізнавальний, і позитивний, і якісь функції ще, чи естетичні, чи патріотичні, чи ще якісь виконував».

Як зазначила кураторка акції Аліна Акуленко, основна мета диктанту: єднання навколо мови. «Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб», — сказала вона.

Радіодиктант — це дуже простий і доступний кожному жанр колективної творчості. Бо він єднає усіх незалежно від віку, освіти, життєвого досвіду чи соціального статусу. Бо він дарує особливе відчуття причетності до творення спільної справи. Бо писати радіодиктант можна будь-де і будь з ким! Бо радіодиктант змушує наші серця завмирати в унісон на кожному розділовому знакові. Про це можна багато писати, але радіодиктант — це те, що варто хоча б один раз НАПИСАТИ.

Власне сам диктант «Від берести – до «цифри» налічував близько півтори сотні слів і складений відповідно до всіх приписів і норм українського правопису.

Знаково, в ході написання диктанту єдності, прозвучало сьогодні заключне: «… живе слово … єднає нас в українську родину».

Як зазначили учасники написання диктанту, що ця подія стала не лише перевіркою знань української мови, а й певним стимулом завжди спілкуватися державною мовою, постійно її вивчати, популяризувати та берегти як символ могутньої української держави.

Особливістю цьогорічного диктанту стало те, що правила радіодиктанту національної єдності зазнали змін. Після завершення написання організаторами диктанту в центральній студії було зроблено паузу, щоб охочі змогли надіслати свій текст (фото, скан або скріншот із вказаною зворотною адресою) на електронну скриньку Українського радіо. Далі Олександр Авраменко провів своєрідну «роботу над помилками». І кожен самостійно перевірив свої знання.

Минулого року радіодиктант національної єдності написали 32779 людей, з них без помилок – 313.

Крім локації із написання диктанту національної єдності на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» фактично у кожному закладі освіти району було організовані власні локації, у яких взяли участь чимало учнів та педагогів.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

48
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.