Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Моє рідне село!

Моє рідне село!

Моє рідне село!

20 листопада 2016 року в приміщенні Коминського сільського клубу відбулося театралізоване свято «Моє рідне село».

Хоч за вікном панує негода, та все ж односельчани зібралися, щоб у дружньому колі послухати пісень та привітань, які постійно линули зі сцени.

Ведучі, Ящук В. М. та Шевчук Н. А., розпочали свято з короткої історичної сторінки мальовничого села – лісової глибинки, адже давні перекази донесли до наших днів таку, чи то реальність, чи то легенду:

«Серед густих лісів, в сиву давнину загубилося невеличке село. Історія не зберегла його назву для нас. Коли на нашу землю нападали чужинці, вони грабували, вбивали і палили все на своєму шляху. Село було спалене, залишились тільки комини. Минав час… життя безупинно йшло вперед. Часто подорожні, які добиралися з Ізяслава на Остріг, зупинялися для перепочинку, там де височіли комини. З часом село відродилося, а назва Комини так і залишилась. Перша згадка про наше село згадується від 1714 року. Ліс для жителів села був усім: годувальником, і захисником, здоров'я прибавляв, і душу звеселяв. Нелегка доля випала селу і його жителям. Село пережило роки колективізації, і страшні роки голоду, буремні воєнні роки і роки відбудови. Багато наших односельчан віддали своє життя в роки Другої Світової війни. З воєнних доріг вони повернулися до нас в граніті обеліска. В 1944 році село було спалене фашистами, але знову відродилося з попелу. Подвиг нашого земляка Делегея Миколи Купріяновича є прикладом мужності, відваги і любовідо рідної землі. В роки війни він був льотчиком і знищив 25 ворожих літаки, за що отримав найвищу нагороду – Героя Радянського Союзу».

Життя іде… Роки минають… Підростає молоде покоління…

Словами віршів линули привітання від дітей, жителів села Комини, які є нашим майбутнім.

Із вітальними словами звернулася до присутніх в залі Білотинський сільський голова Свінціцька Н. А. Вона побажала жителям міцного здоров'я, мирного неба, добробуту, родинного щастя, злагоди.

Щирі привітання ведучих адресувалися найстарішим та наймолодшим жителям села Комини; сім'ям, які прожили в парі більше 50 років; багатодітним матусям, які виховують по троє дітей, учасникам АТО.

Активну участь у художній самодіяльності взяв учасник АТО та депутат Білотинської сільської ради Решетнік Г.Ф. Хоч різне в житті буває, а в нього завжди знайдеться цікава гумореска, щоб викликати посмішку оточуючих.

Жителі села Комини дуже співочі та дружні. Від пісень, що лунали з уст Холодюк О.В. та Федорчук Т.П., у присутніх в залі котилися щирі сльози.

А, коли на сцену вийшли Мислик Н В. та Хлонь Н.С., переодягнені в кумів-сусідів, то і діти, і дорослі просто залилися веселим сміхом та захоплювалися переглядом сценки.

Також під час проведення свята цитувалися твори нашого земляка – Цимбалюка Василя Петровича, який народився в селі Комини, а зараз працює вчителем–словесником в Кам'янець-Подільському районі с. Залісся-2.

Вірш про дитячі та юнацькі роки життя, пов'язані з рідним селом, озвучила директор Коминського НВК «ЗОШ І ст. дитячий-садок» Колосінська Н.О. Вона також привітала всіх присутніх і побажала процвітання в майбутньому селу Комини, а його жителям — здоров'я та достатку.

Дем'янчук Н.І. продовжила розповідь про Цимбалюка В. П. також його віршами та сторінками біографії.

Ведучі не оминули увагою працівників ФАПу, Коминського НВК «ЗОШ І ст. дитячий-садок», відділення поштового зв'язку та й взагалі працівників сільського і лісового господарства, які, не зважаючи на всі примхи прожитих років, жили, працювали та досягали високих результатів.

На завершення свята прозвучала пісня «Зеленеє жито», а всіх присутніх почастували смачним короваєм.

За матеріалами Білотинської сільської ради

123
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.