Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Медики назвали, які штами грипу циркулюватимуть під час епідсезону

Медики назвали, які штами грипу циркулюватимуть під час епідсезону

Ефективним способом профілактики грипу є вакцинація.

Щорічно восени розпочинається епідсезон грипу. Зазвичай ми вважаємо його звичною частиною життя, однак цього року перед людьми стоять нові виклики. Адже під час пандемії COVID-19, яка не збавляє обертів в Україні, потрібно мати справу одночасно з іншими вірусами і бактеріями, які з’являються в прохолодніші місяці.

Кожного року циркулюють різні віруси. За інформацією Центру громадського здоров’я України, цьогоріч ВООЗ передбачає циркуляцію таких вірусів:

вірус, подібний A/Guangdong-Maonan/SWL1536/2019 (H1N1)pdm09;
• вірус, подібний A/Hong Kong/2671/2019 (H3N2);
• вірус, подібний В/Washington/02/2019 (лінія B Victoria);
• вірус, подібний B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata).

Симптоми грипу, ГРВІ та COVID-19 подібні, однак їх діагностують та лікують по різному.

«Відрізнити усі ці хвороби досить важко. Однак кожна з них має характерні ознаки, — каже головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна. – Грип має різкий початок з високою температурою тіла, інтоксикацією та болями в м’язах. ГРВІ зазвичай проявляються поступовим початком, підвищенням температури тіла до 38 градусів, нежитем і болем в горлі, помірною загальною слабкістю. А щодо COVID-19, то тут все складно, адже хворий може мати усі вищеперераховані симптоми при цьому мати ще й пневмонію. Тобто розрізнити ці інфекції буває досить важко. Для їх визначення потрібно буде робити ПЛР-тест, який покаже який з вірусів вразив пацієнта».

Найгіршим сценарієм буде ситуація, якщо людина захворіє на грип та COVID-19 одночасно, а таке за словами інфекціоніста можливе.

«Це називається «супер інфекція», коли хворий одночасно хворіє декількома хворобами. Однак грип ми вже знаємо як лікувати, а щодо коронавірусу – то він ще не вивчений і специфічних ліків від нього немає, а вакцина тільки випробовується», — каже Оксана Піддубна.

За інформацією МОЗ, для України планується придбати 665 тисяч доз вакцини, яка захищатиме від чотирьох прогнозованих штамів грипу. В аптеках будуть доступними вакцини Ваксігрип Тетра (виробник Франція, чотирьохвалентна), Інфлувак (виробник Нідерланди, трьохвалентна), ДжіСі Флю (виробник Республіка Корея, трьохвалентна) та ДжіСі Флю Квадрівалент (виробник Республіка Корея, чотирьохвалентна).

Сайт "Є"

702
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.