Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Медична реформа має бути доступною та зрозумілою для пацієнта

Медична реформа має бути доступною та зрозумілою для пацієнта

Медична реформа має бути доступною та зрозумілою для пацієнта

Пропідсумки роботи закладів охорони здоров'я району у 2017 році, про існуючі проблеми медичної галузі та шляхи їх вирішеннябуло розглянуто 2 лютого на спільній медичній раді Ізяславської центральної районної лікарні та Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги. У роботі медичної ради крім медичних працівників району взяли також участь перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, начальник управління фінансів районної державної адміністрації Сергій Журавель.

Про основні досягнення в галузі доповіли керівники медичних закладів – Ізяславської центральної районної лікарні Олександр Агапій, Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук, їх заступники та районні профільні спеціалісти: Світлана Кущук, Сергій Глєба, Олексій Бритковський, Лариса Ліфантьєва, Олег Вовчук, Лідія Дем'янчук, Наталія Штогрин.

Під час виступів було проаналізовано стан захворювання населення району у різних нозологіях, наголошувалось на злагодженій роботі медичних закладів першого та другого рівнів. Також було означено проблемні питання таокреслено шляхи їх вирішення.

Особливу увагу під час медичної ради було звернуто на стан впровадження медичної реформи. Про це було неодноразово акцентовано під час виступів очільників медичних закладів та керівників району, які були присутні на зібранні. Зокрема було наголошено на тому, що медична реформа має бути доступною та зрозумілою для кожного пацієнта і для кожного жителя району. «Відсутність чіткої поінформованості населення про те, як вже у червні будуть отримувати медичні послуги пацієнти, створює певне нерозуміння та уповільнює процес реформування», — наголосили виступаючі. Зокрема було зазначено, що паралельно із впровадженням реформи медичним працівникам закладів першого та другого рівня необхідно проводити широку інформаційну кампанію щодо змін у медичній галузі. Також було наголошено на необхідності проведення роз'яснювальних нарад і з самими медиками, аби вони могли відповісти на всі запитання пацієнтів.

Крім того було сказано, що реформа системи охорони здоров'я в державі залишається важливим пріоритетом Уряду для забезпечення високоякісної медичної допомоги, створення однакових умов доступу до медичних послуг для кожного громадянина, незалежно від місця проживання, роботи та соціального статусу. Основними напрямами діяльності Міністерства охорони здоров'я визначено реформування первинної, а згодом — вторинної і третинної ланок надання медичної допомоги, підвищення рівня кваліфікації фахівців, перехід до національної системи медичного страхування, зміну системи фінансування галузі, впровадження системи реімбурсації ліків для певних видів захворювань, затвердження протоколів лікування та елементів страхової медицини. Такі кроки є обґрунтованими, оскільки демографічна ситуація як індикатор стану здоров'я населення, у державі, області та районі погіршились.

Особливу увагу було звернуто на стан виконання в районі програми «Доступні ліки». «Завдяки цій урядовій ініціативі найбільш вразливі категорії пацієнтів, які не завжди мають достатньо коштів, щоб придбати потрібні ліки самотужки, можуть вчасно отримати необхідне лікування. Фінансування всіх заходів забезпечено, у 2017 році кошти за програмою „Доступні ліки“ в районі було використано у повному обсязі» – зазначив заступник головного лікаря Ізяславського РЦ ПМСД Сергій Глєба. Окрім того він повідомив, що за інформацією Міністерства охорони здоров'я планується вже в лютому збільшити перелік ліків, які можна буде отримати за програмою на 100% безоплатно. Також у 2018 році до цього переліку додадуться препарати для лікування ще трьох нозологій: виразки і хронічних гастроентерологічних патологій, депресивних станів та анемії вагітних у першому триместрі. Щоб отримати ліки за програмою, пацієнту треба спочатку отримати рецепт у сімейного лікаря або терапевта із зазначенням діючої речовини, а тоді слід звернутися із ним до однієї із аптек, що долучилися до програми.

Також під час підведення підсумків роботи було зазначено на плідній співпраці медичних закладів районі із органами влади: районною державною адміністрацією, районною, міською та сільськими радами району. Результатом співпраці було завершено в 2017 році реконструкції приміщення центральної районної лікарні, проведення ремонтних робіт на ряді об'єктів центральної районної лікарні та закладів охорони здоров'я першого рівня. Було скооперовано кошти для придбання нового медичного обладнання.

За матеріалами Ізяславської ЦРЛ та Ізяславського РЦ ПМСД

150
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.