Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​«Лікарі мають обов’язок перед суспільством» - Наталія Ляшук

​«Лікарі мають обов’язок перед суспільством» - Наталія Ляшук

Сьогодні українці об’єднанні, як ніколи. На жаль, саме війна змусила українців відтіснити власні потреби на задній план і сконцентрувати усі зусилля на досягненні миру на нашій рідній землі. Напевно, докладати усіх можливих зусиль заради допомоги країні – квінтесенція сьогодення. Хтось «прокинувся» 24 лютого, а хтось підтримує країну ще з початку війни – з 2014 року.

У 2014 році в місті Ізяславі на базі стоматологічного кабінету Ляшука Олександра Васильовича була створена ГО «Волонтерська медична організація «Всі 32»». Головою організації колектив обрав Ляшук Наталію Владиславівну. До організації входять медичні працівники стоматологічного кабінету «Всі 32», стоматологи з м. Калуша Івано-Франківської області, медичні працівники з м. Новограда-Волинського Житомирської області. Загалом організація нараховує 14 волонтерів. Працівники забезпечені сучасним обладнанням та демонструють сучасні підходи, а також високий професіоналізм.

З 9:00 ранку вся команда працює на своїх місцях заради допомоги потребуючим. Це вмотивовані люди та професіонали своєї справи. Основним завданням організації є надання безкоштовної невідкладної стоматологічної допомоги військовослужбовцям ЗСУ, формуванням територіальної оборони Ізяславської міської громади, дітям внутрішньо переміщених осіб.

Протягом 2014 – 2015 року надали стоматологічну допомогу 34 учасникам АТО.Наталя Ляшук зазначає: «Ми надаємо невідкладну стоматологічну допомогу. Наприклад, якщо людина приходить з гострим зубним болем, ми безкоштовно видаляємо або виліковуємо цей зуб».

Згідно зі статутом організації волонтери-стоматологи повинні безкоштовно надавати лише невідкладну допомогу, проте за необхідності волонтери проводять ще й планове лікування пацієнтів з послідовним протезуванням.

Тільки з 24 лютого цього року волонтери-стоматологи надали невідкладну стоматологічну допомогу:

— дітям внутрішньо переміщених осіб – 25 (41 прийом);

— військовослужбовцям ЗСУ –18 прийомів.

Загалом сума витрат перевищує 40 000 грн.

Волонтери-стоматологи надають допомогу дітям до 12 років, проте за потреби не відмовляють у лікуванні й дітям старшого віку. Серед дітей-пацієнтів внутрішньо переміщені особи з Київської, Миколаївської, Харківської, Херсонської та Запорізької областей.

Українці живуть в нелегкі часи – в країні війна. В результаті цього погано налагоджена логістика, зруйновані заводи по виробництву ліків, препаратів медичного призначення, проблеми з доставкою одноразових розхідників. Попри всі перешкоди стоматологи-волонтери знаходять можливість надавати безкоштовну невідкладну допомогу. Слід зазначити, що гуманітарну медичну допомогу з-за кордону приватні медичні заклади не отримують.

Праця організації отримала щиру вдячність від десятків людей. Серед чималої кількості відгуків впадає в очі ось цей:

«Ми вражені, що в нас є такі люди. Вони не виїхали за кордон, вони залишаються в нас, борються і покращують ситуацію в нашій країні. Впевнений, що наші військові – герої. Але не тільки вони. Ті медики, які залишились, і щодня лікують наших цивільних та військових – також герої, які сьогодні відбудовують країну і роблять свій внесок у нашу перемогу!»

Важливо також, що усі медикаменти Наталя разом з чоловіком купують за власні кошти. А лікарі допомагають безкоштовно. Ініціаторами створення організації стали Наталя разом з чоловіком Олександром. Подружжя зазначає, що «на сьогодні стоматологи з інших кабінетів Ізяславщини не долучилися до діяльності організації».

Пані Наталя наголошує, що вони допомагають військовим ще з 2014 року. Також зазначає, що вони входять в «Асоціацію приватно-практикуючих лікарів-стоматологів України». Представники Хмельницької області проявляють неабияку активність. Волонтери збирали кошти на закупку шоломів з-за кордону, а також на пошиття маскувальних костюмів. Також представники «Асоціації приватно-практикуючих лікарів-стоматологів України» купили та обладнали бронею автомобіль, після чого передали його військовим.

У 2016 році волонтери організували збір срібла серед мешканців Ізяславщини, яке згодом передали для виготовлення ордену «Народний Герой України» для полковника Гордійчука Ігоря Володимировича, а також для створення підвісок «Тризуб» для воїнів з Хмельниччини.

На жаль, не обходиться і без нечесних людей, які користуються добротою волонтерів. Один з таких випадків – особливий. Адже волонтери зуміли виявити зловмисника, який на початку війни (2014 рік) «здавав» добровольців ворогові в зоні ООС.

В результаті бомбардування російськими військами Харкова, було зруйновано Харківський завод, який виготовляв анестезію для стоматологів. Тому наразі ГО ВМО «Всі 32» зіштовхнулися з великою проблемою – нестачею анестезії. Анестезія не вітчизняного виробництва коштує досить дорого, тому дозволити собі такий варіант волонтери не можуть. В пошуках анестезії пані Наталя зателефонувала майже у всі фірми та партійні організації, проте допомоги не отримали. Виявляється, що усю гуманітарну медичну допомогу отримують лише державні лікарні. Дістати ліки волонтери мають змогу лише за допомогою знайомих з-за кордону. Волонтери-стоматологи зв’язалися зі стоматологічною організацією «3D Dental» аби разом вирішити цю проблему, і стати філією організації у м. Ізяслав.

Волонтери наголошують, якщо хтось має знайомих за кордоном, які зможуть допомогти з доставкою медичних препаратів, звертайтеся до ГО МВО «Всі 32». Працюймо на перемогу разом! Слава Україні!

Аліна Ріжко

125
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.