Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Квіти з пластику – отрута для довкілля і шкода для здоров'я людини

Квіти з пластику – отрута для довкілля і шкода для здоров'я людини

Наближаються провідні вихідні. За усталеною традицією мешканці та гості Ізяславської міської територіальної громади будуть віддавати шану померлим близьким і родичам покладанням до їхніх могил квітів.

А тому закликаємо громадськість утриматися від покладання пластикових квітів та вінків на кладовищах, адже ця традиція наносить велику шкоду навколишньому середовищу.

Крім викидів в атмосферу під час їх виготовлення, використані штучні квіти тоннами накопичуються на кладовищах та на полігонах побутових відходів. Пластикові вироби мають у своєму складі шкідливі речовини, які потрапляють в землю і забруднюють навколишнє середовище.

Крім того, час розкладу пластику та паперу, просоченого парафіном, дуже тривалий: пластикові вінки, які несуть на кладовище, часто містять барвники, токсичні речовини, які пізніше, через 100-200 років, потрапляють у ґрунт. І всі ці речовини, мікрочастинки потім з ґрунтовими водами також потрапляють до питної води і забруднюють її.

А деякі жителі громади взагалі спалюють штучні квіти — це робити категорично заборонено! Під час згоряння виділяються в атмосферу токсичні речовини, зокрема діоксин.

Священнослужителі уже давно виступають проти штучних квітів та вінків на кладовищах. Ця традиція поширилася на нашій території ще в радянські часи, а от в Європі вона не знайшла підтримки, бо там впродовж століть існує звичай відвідувати могили померлих з живими скромними квітами.

Альтернативою пластиковим квітам можуть стати вінки з живих квітів та хвої, газонна трава та живі квіти, висаджені в ґрунт.

Вшанування пам’яті покійних має починатися не з вибору квітки, а із шанобливого ставлення до їхнього останнього пристановища.

А тому закликаємо громадськість не використовувати штучні квіти, вінки, корзини та інші ритуальні товари, виготовлені із пластику на цвинтарях Ізяславської міської територіальної громади!

188
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.