Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​Культурологічний проєкт «Парад новорічних героїв»: Йоулупуккі - фінський Дід Мороз

​Культурологічний проєкт «Парад новорічних героїв»: Йоулупуккі - фінський Дід Мороз

Йоулупуккі в перекладі з фінського означає «Йольский козел». Це ім'я прийшло з середньовіччя, коли відзначався Йоль — свято зимового сонцестояння і під час святкування Йольский козел ходив по домівках і перевіряв, чи все готово до святкування: чи чисто в будинку, чи приготовані необхідні страви, чи є у господарів будинку новий одяг. Щоб задобрити Йольского козла, господині залишали йому спеціальне частування — шанежки і варення з морошки. У 19-му столітті роль Йольского козла змінюється — тепер він розносить подарунки на Різдво.

До кінця 19-го століття функції Йольского козла переходять святому Миколаю, однак старе ім'я «Йоулупуккі» залишається. Козлине минуле зберігається і в тому, що Йоулупуккі тепер розвозить подарунки в санях, у які запряжені козли.

Також сучасним атрибутом Різдва в Фінляндії є солом'яні або дерев'яні Йольскі козли.

У 1930-му році американець фінсько-шведського походження Хеддон Сундблому придумав для рекламної компанії «Кока-Кола» образ Санта-Клауса, який зробив величезний вплив не тільки на Америку, але на Європу, в тому числі на Фінляндію, де Йоулупуккі знайшов багато рис Санти, в тому числі став їздити на оленях. Однак між цими двома персонажами все ж є різниця: Йоулупуккі живе в Лапландії на горі Корватунтурі (на кордоні з Росією), в той час як Санта Клаус живе на Північному полюсі; Йоулупуккі не лізе в димохід, як Санта Клаус, а стукає в двері. У Йоулупуккі є дружина Муорі. Помічники Йоулупуккі — гноми, які допомагають йому розбирати пошту. У цій справі їм доводиться нелегко, адже на поштову адресу Йоулупуккі щорічно приходять близько 700 тисяч листів.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

9
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.