Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​Культурологічний проєкт «Парад новорічних героїв»: Йоулупуккі - фінський Дід Мороз

​Культурологічний проєкт «Парад новорічних героїв»: Йоулупуккі - фінський Дід Мороз

Йоулупуккі в перекладі з фінського означає «Йольский козел». Це ім'я прийшло з середньовіччя, коли відзначався Йоль — свято зимового сонцестояння і під час святкування Йольский козел ходив по домівках і перевіряв, чи все готово до святкування: чи чисто в будинку, чи приготовані необхідні страви, чи є у господарів будинку новий одяг. Щоб задобрити Йольского козла, господині залишали йому спеціальне частування — шанежки і варення з морошки. У 19-му столітті роль Йольского козла змінюється — тепер він розносить подарунки на Різдво.

До кінця 19-го століття функції Йольского козла переходять святому Миколаю, однак старе ім'я «Йоулупуккі» залишається. Козлине минуле зберігається і в тому, що Йоулупуккі тепер розвозить подарунки в санях, у які запряжені козли.

Також сучасним атрибутом Різдва в Фінляндії є солом'яні або дерев'яні Йольскі козли.

У 1930-му році американець фінсько-шведського походження Хеддон Сундблому придумав для рекламної компанії «Кока-Кола» образ Санта-Клауса, який зробив величезний вплив не тільки на Америку, але на Європу, в тому числі на Фінляндію, де Йоулупуккі знайшов багато рис Санти, в тому числі став їздити на оленях. Однак між цими двома персонажами все ж є різниця: Йоулупуккі живе в Лапландії на горі Корватунтурі (на кордоні з Росією), в той час як Санта Клаус живе на Північному полюсі; Йоулупуккі не лізе в димохід, як Санта Клаус, а стукає в двері. У Йоулупуккі є дружина Муорі. Помічники Йоулупуккі — гноми, які допомагають йому розбирати пошту. У цій справі їм доводиться нелегко, адже на поштову адресу Йоулупуккі щорічно приходять близько 700 тисяч листів.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

130
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.