Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​Культурологічний проєкт «Парад новорічних героїв»: Шань Дань Лаожен - Дід Мороз в Китаї

​Культурологічний проєкт «Парад новорічних героїв»: Шань Дань Лаожен - Дід Мороз в Китаї

Китайці до революції 1911 року жили не за григоріанським, як більшість країн світу, а за місячним календарем. І вже перейшовши на новий стиль літочислення, свій традиційний Новий рік вони відзначають пізніше — в кінці січня — лютому. Щодо європейського свята то його дата змінюється, оскільки тривалість місяців в календарях не збігається.

У китайського аналога Діда Мороз багато імен. 1 січня в країні теж святкують, але набагато більш скромно, скоріше, копіюючи європейську традицію, і не надаючи їй великого значення. Новий рік в Китаї — це цілих 15 днів фестивалю, який носить назву «свято весни». Головним його персонажем є китайський Дід Мороз, якого звуть Шань Дань Лаожен (він же — Дун Чен Лао Рен або Шо Хін). В англійській транскрипції — Shangdan Laoren, в перекладі з китайського — Татусь Різдво.

Святкування Нового року в Китаї має безліч традицій і власну легенду про чудовисько на ім'я Нянь («Рік»), яке пожирало тварин і людей при настанні чергового року, до того часу, поки його не зупинив мудрий старець — за допомогою 12-ти тварин і червоних ліхтариків. Окремого Діда Мороза, що приносить з цієї нагоди подарунки дітям, в історії свята не існувало. Він з'явився, ймовірно, в якості аналога американського Санта Клауса вже в XX столітті. Але можливо, що його прообразом став той самий старець, легенді про який вже більше двох тисяч років.

Китайський Дід Мороз — Шань Дань Лаожен — носить червоний шовковий халат (цей колір краще всього, але допускаються й інші — синій, білий), складний головний убір чорного або золотого кольору, іноді — з червоними помпонами (символізують ліхтарики), має патерицю і довгу бороду (як правило — сиву), їздить на ослику. І, як стверджують самі китайці, шанує Конфуція і володіє айкідо — як істинний житель Сходу.

Подарунки дітям Дід Мороз в Китаї приносить, звичайно ж, вночі і розкладає їх в спеціально розвішані шкарпетки. Як правило — це традиційні червоні конвертики — «Лайсі» — з певною, обов'язково парною сумою грошей — на удачу і для здійснення мрій. Їх прийнято дарувати і дітям, і дорослим, а оформляти максимально яскраво, з позолоченими візерунками і написами. Вони використовуються і під час інших свят або особливих випадків, коли передають гроші.

Місячний Новий рік, який в Китаї святкують з давніх часів, прийнято називати «Святом весни», незважаючи на те, що проходить він взимку. Так його легко відрізняють від європейського аналога.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

133
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.