Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​Культурологічний проєкт «Парад новорічних героїв»: Шань Дань Лаожен - Дід Мороз в Китаї

​Культурологічний проєкт «Парад новорічних героїв»: Шань Дань Лаожен - Дід Мороз в Китаї

Китайці до революції 1911 року жили не за григоріанським, як більшість країн світу, а за місячним календарем. І вже перейшовши на новий стиль літочислення, свій традиційний Новий рік вони відзначають пізніше — в кінці січня — лютому. Щодо європейського свята то його дата змінюється, оскільки тривалість місяців в календарях не збігається.

У китайського аналога Діда Мороз багато імен. 1 січня в країні теж святкують, але набагато більш скромно, скоріше, копіюючи європейську традицію, і не надаючи їй великого значення. Новий рік в Китаї — це цілих 15 днів фестивалю, який носить назву «свято весни». Головним його персонажем є китайський Дід Мороз, якого звуть Шань Дань Лаожен (він же — Дун Чен Лао Рен або Шо Хін). В англійській транскрипції — Shangdan Laoren, в перекладі з китайського — Татусь Різдво.

Святкування Нового року в Китаї має безліч традицій і власну легенду про чудовисько на ім'я Нянь («Рік»), яке пожирало тварин і людей при настанні чергового року, до того часу, поки його не зупинив мудрий старець — за допомогою 12-ти тварин і червоних ліхтариків. Окремого Діда Мороза, що приносить з цієї нагоди подарунки дітям, в історії свята не існувало. Він з'явився, ймовірно, в якості аналога американського Санта Клауса вже в XX столітті. Але можливо, що його прообразом став той самий старець, легенді про який вже більше двох тисяч років.

Китайський Дід Мороз — Шань Дань Лаожен — носить червоний шовковий халат (цей колір краще всього, але допускаються й інші — синій, білий), складний головний убір чорного або золотого кольору, іноді — з червоними помпонами (символізують ліхтарики), має патерицю і довгу бороду (як правило — сиву), їздить на ослику. І, як стверджують самі китайці, шанує Конфуція і володіє айкідо — як істинний житель Сходу.

Подарунки дітям Дід Мороз в Китаї приносить, звичайно ж, вночі і розкладає їх в спеціально розвішані шкарпетки. Як правило — це традиційні червоні конвертики — «Лайсі» — з певною, обов'язково парною сумою грошей — на удачу і для здійснення мрій. Їх прийнято дарувати і дітям, і дорослим, а оформляти максимально яскраво, з позолоченими візерунками і написами. Вони використовуються і під час інших свят або особливих випадків, коли передають гроші.

Місячний Новий рік, який в Китаї святкують з давніх часів, прийнято називати «Святом весни», незважаючи на те, що проходить він взимку. Так його легко відрізняють від європейського аналога.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

6
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.