Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​Культурологічний проєкт «Парад новорічних героїв»: САНТА КЛАУС

​Культурологічний проєкт «Парад новорічних героїв»: САНТА КЛАУС

Са́нта-Кла́ус— різдвяний персонаж у західних країнах (США, Канада). Його ім'я походить від імені святого Миколая (сейнт Ніколас). До Америки його занесли переселенці-голландці, котрі на батьківщині відзначають свято Сінтер Клаас 6 грудня (за юліанським календарем +13 = 19 грудня).

З часом нідерландська назва Святого Миколая дещо спростилася і видозмінилася на Санта-Клаус, а його часове відзначення затерлося та злилося з Різдвяними святами. Мабуть, звідси походить американська традиція дарувати подарунки саме на Різдво.

Сучасного Санту придумав у 1823 році Клемент Кларк Мур. Власне Мур у поемі «F Visit From Saint Nicholas», більше відомій як «The Night Before Christmas» (Ніч перед Різдвом), першим зобразив Санта Клауса як життєрадісного немолодого ельфа. Поет також запряг у сани Санта Клауса північних оленів.

Теперішній Санта-Клаус — це веселий дідусь з білою бородою та в червоному тулупі з червоним капелюхом. Він літає у повітрі на казкових оленях та влазить через димарі до будинків, щоб дарувати дітям і дорослим подарунки. Теперішнім образом Санти послужив рекламний персонаж компанії Кока-кола, який так сподобався дітям своїм виглядом, що саме цей персонаж став основою для створення всесвітньовідомого Санта-Клауса.

Прийнято вважати, що пересувається Санта-Клаус на санях, запряжених оленями: Дешер («Стрімкий»), Денсер («Танцюрист»), Пренсер («Гарцюючий»), Віксен («Злісний»), Комет («Комета»), Кюпід («Купідон»), Рудольф (від нім. та голланд. «Грім») і Бліксем (від гол. «Блискавка»).

З американським Сантою ведеться боротьба в Росії, розпочата ще радянською владою у 1940-х роках.

На рубежі XX-XXI ст. спочатку в Німеччині, Австрії і Швейцарії, а потім у Східній Європі розгорнулася кампанія, що закликає ігнорувати Санта-Клауса як втілення комерціалізації щодо релігійної події. У грудні 2002 р. видавництво «Daily Telegraph» писало, що в Словаччині й Чеській Республіці Католицька Церква видала офіційні рескрипти із закликом «заборонити» Санта-Клауса. У німецькомовних країнах друкувалися наклейки «Зона, вільна від Санта-Клауса», а на вулицях роздавали брошури, які по-протестантські нагадували, що традиційний розносник подарунків — Christkind, Немовля Христос, а зовсім не білобородий, у червоному каптані імігрант з Америки.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

74
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.