Стоматологія
Друк на футболках і чашках

КРІЗЬ ПІТЬМУ ВІКІВ ЛИНЕ ДО НАС ЇЇ СВІТЛЕ СЛОВО…

КРІЗЬ ПІТЬМУ ВІКІВ ЛИНЕ ДО НАС ЇЇ СВІТЛЕ СЛОВО…

КРІЗЬ ПІТЬМУ ВІКІВ ЛИНЕ ДО НАС ЇЇ СВІТЛЕ СЛОВО…

Рукописні тексти сторінок українського старовинного Євангелія, писаного монахами в православних монастирях Двірця й Пересопниці рідною мовою ще усередині XVI столітті, донині випромінюють лагідне сяйво позолочених букв і незбагненну потужну благотворну енергетику, викликають у людей, яким щастить бачити й торкатись руками цього Святого Письма, почуття захоплення і душевного трепету, блаженства, умиротворення та сердечної поваги до Української Першокниги і її творців.

28 серпня 2016 року в Україні виповнюються 460 років від початку робіт зі створення нашої рукописної національної святині — Двірецько-Пересопницького Євангелія. Української Першокниги, на якій присягають новообрані президенти нашої держави і до якої Хмельниччина, та Ізяславщина зокрема, має безпосереднє відношення, адже творення цієї унікальної книги, якою гордимося ми сьогодні, розпочалося у свято Успіння Пресвятої Богородиці 15 серпня за старим стилем (28 серпня за новим стилем) 1556 року в Свято-Троїцькому монастирі у селі Двірці на Ізяславщині. Тепер уже й будь-яких слідів земних від стін цієї святої обителі і двору княжого не лишилося, але є згадка про цю подію, село і монастир на одній з 482 рукописних сторінок Першокниги, залишена її боголюбивими творцями.

З нагоди цієї знаменної для кожного патріота України дати 28 серпня 2016 року в селі Двірець Ізяславського району, біля пам'ятного знаку на честь української Першокниги, відбулись урочистості. Під час їх проведенняйого учасники згадали про людей, котрі докладали зусиль для її створення, збереження, а то й порятунку, розкрито велич патріотичного подвигу княгині Анастасії Заславської (повне ім'я Анастасія-Богдана-Параскева Гольшанська-Заславська) та її сподвижників — українських православних монахів Григорія і Михайла, котрі написали Святе Письмо рідною мовою і не злякалися переслідувань та утисків, якими в ті часи супроводжувався процес полонізації і окатоличення українських земель.

Символічно, що на ювілейному заході, який у часімайже співпав із 25-річчям незалежності України, головним об'єктом уваги стала факсимільна копія Двірецько-Пересопницького Євангелія, яка зберігається у фондах Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею.Хай лише у копії, Першокнига перебувала у мальовничому поліському селі, де у сиву давнину творилась наша національна святиня.

На урочистості до Двірця та його жителів завітали: заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, начальник управління державного казначейства в Ізяславському районі, уродженка Двірця Наталія Радіца та інші.

Відкрила зібрання Двірецький сільський голова Тетяна Гнатюк. Вона зазначила, що Двірецько-Пересопницьке Євангелієє національноюсвятинею українського народу і яскравим прикладом зв'язку багатої української культури з історією України.

У своєму зверненні до жителів Двірця та його гостей заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко наголосив, що в нашій державі є три офіційні символи – Державний Герб, державний Прапор, Державний Гімн України. Та є ще один – четверний, неофіційний — Двірецько-Пересопницьке Євангеліє, на якому складають присягу вірності українському народуновообрані президенти держави. Ця книга із текстами Святого Письма є зримим символомукраїнської історії, адже її тримали в руках гетьман Іван Мазепа, геній України Тарас Шевченко. «Саме тому, у день свята Успіння Богородиці ми зібралися в Двірці біля пам'ятного знаку українській Першокнизі у 460-ту річницю від часупочатку робіт з її створення» — сказав Володимир Борисович.

Також до учасників святкового зібрання із вітальним словом звернулись: заступник голови районного ради Михайло Борисюк, депутат районної ради, житель села Двірець Олена Денисюк, ветеран праці, уродженець ДвірцяАнатолій Копил.

Настоятель місцевого Христо-воздвиженського храму Української Православної Церкви митрофорний протоієрей о. Григорій Паляниця відслужив подячний молебень Пресвятій Богородиці талітію за загиблими борцями, полеглих за свободу, незалежність і територіальну цілісність України. Також священик звернувся до усіх присутніх із пастирським словомпро значення свята Успіння та привітав із 460-ю річницею від початку створення Двірецько-Пересопницького Євангелія.

Після заходу біля пам'ятного знаку на честь української Першокниги його учасники перейшли до нового приміщеннясільської бібліотеки. Право перерізати стрічку та відкрити бібліотеку було надано заступнику голови районної державної адміністрації Володимиру Левченку, заступнику голови районної ради Михайлу Борисюку, Двірецькому сільському голові Тетяні Гнатюк та представнику ТОВ «Україна – 2001» Олександру Савкову. Далімитрофорний протоієрей о.Григорій Паляниця освятив нове приміщення сільської бібліотеки.

Працівники Ізяславського районного будинку культури, народний аматорський ансамбль духової музики «Музики Надгориння» (керівник Юрій Шагун), аматори сцени із Двірця, Покощівки, Михнова подарували жителям та гостям села цікаву та змістовну концертну програму, кожен номер якої було сприйнято бурхливими оплесками.

Необхідно аби наші громадяни, в першу чергу молодь, глибше пізнавали історію творення Української Першокниги і розуміли її значення для українського народу та його державності, адже патріотизм юних громадян розпочинається зі знання історії малої батьківщини і гордощів за неї та її гідних людей.

Двірецько-Пересопницьке Євангеліє, цей унікальний рукопис, протягом маже 5 століть кожним своїм рядком пристрасно стверджував: є така держава Україна, є такий народ – український, є така мова – українська. Були, є і будуть!

В.Кучерук

30
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.