Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Крадія зобов'язали відшкодувати потерпілій матеріальну та моральну шкоду

Крадія зобов'язали відшкодувати потерпілій матеріальну та моральну шкоду

Крадія зобов'язали відшкодувати потерпілій матеріальну та моральну шкоду, завдану злочином

Квартирна крадіжка — страшний сон багатьох власників житла. На жаль, це не найрідкісніший вид злочинів, і запобігти йому неможливо. Якщо вже трапилася така біда, головне — повернути майно або кошти за нього.

До Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для захисту своїх майнових прав звернулась громадянка К., яка стала жертвою злодія. В ході консультування клієнтки було встановлено, що у жовтні 2016 року жінку обікрали: з її будинку та надвірних будівель злодій таємно виніс майна на загальну суму понад 7 тис. грн.

Поліція за заявою клієнтки відкрила кримінальне провадження, у якому жінку було визнано потерпілою. Крадія відшукали і в результаті судового розгляду справи визнали винним та призначили йому відповідне покарання. Крім цього, винуватець у добровільному порядку повернув потерпілій майно на загальну суму 4 тис. грн. Позов про відшкодування збитків під час розгляду кримінального провадження потерпіла не подавала.

Щоб стягнути зі злодія залишкову суму збитків та моральну шкоду, жінка звернулася до місцевого центру з заявою про надання їй безоплатної вторинної правової допомоги, як особі, яка належить до соціально незахищених верств населення.

За результатами розгляду звернення клієнтці призначили адвоката Сергія Спеціального (доручення від 06.06.2017 № 2204-0000190). Ознайомившись з матеріалами кримінального правопорушення, він підготував позов про стягнення матеріальної та моральної шкоди, завданої злочином.

У позовній заяві адвокат зазначив, що вина злодія встановлена вироком суду, а залишкову суму матеріальних збитків винний не має наміру відшкодовувати у добровільному порядку. Зважаючи на це, адвокат просив суд стягнути зі зловмисника матеріальну шкоду в сумі 3,5 тис. грн. Крім цього, враховуючи обставини справи, тривалість душевних страждань позивачки, обумовлених злочинними діями відповідача, внаслідок яких позивачка втратила належне їй майно, просив суд стягнути з винного ще й моральну шкоду.

Взявши до уваги наведені адвокатом аргументи, 18 липня 2017 року Шепетівський міськрайонний суд вирішив позов задовольнити та стягнути з відповідача матеріальну та моральну шкоду на загальну суму майже 4,5 тис. грн.

* * *

Нагадаємо що роз'яснення законодавства і консультації з правових питань можуть безкоштовно отримати усі, хто звернеться до місцевих центрів з надання БВПД або у бюро правової допомоги, незалежно від статків та соціального статусу. Адреси можна дізнатися, зателефонувавши за єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги — 0−800−213103.

79
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.