Компенсація ЄСВ - матеріальна вигода для роботодавця

Сьогодні вирішення питання зайнятості населення можливе за умови налагодження взаємовигідних партнерських відносин між службою зайнятості і роботодавцями. І саме на співпрацю з роботодавцями налаштована державна служба зайнятості, тему що вони є не тільки одержувачами послуг, але й соціальними партнерами, які, створюючи робочі місця, сприяють зниженню економічної напруженості в районі.
Досвід останніх років свідчить, що співпраця з юридичними та фізичними особами — підприємцями більш ефективна, якщо вена будується на основі врахування інтересів роботодавців, і перш за все – економічних. Саме тому актуальним напрямком в роботі Ізяславського центру зайнятості з роботодавцями району, який покликаний стимулювати їх на створення нових робочих місць, є компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Представники підприємств та підприємці, які вже тривалий час співпрацюють з службою зайнятості в цьому напрямку, розкрили переваги користування можливістю отримання державної підтримки, зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці роботодавців.
З початку 2018 року 15 безробітних осіб були працевлаштовані на новостворені робочі місця з відшкодуванням ЄСВ на посади: водій автотранспортних засобів, машиніст екскаватора, муляр, оператор машинного доїння, тракторист машиніст сільськогосподарського виробництва, швачка, продавець продовольчих товарів, менеджер із збут. Це з однієї сторони. А з другої — 6 роботодавців Ізяславського району скористалися своїм правом на отримання компенсації. І якщо служба зайнятості сьогодні компенсує 819 гривень страхового внеску з мінімальної заробітної плати за кожного працівника, якого працевлаштовано за направленням центру зайнятості на нове робоче місце, то із більших сум заробітної плати компенсація буде відповідно більша, і, погодьтеся, протягом року роботодавець зможе зекономити значну суму.
Порядок компенсації роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013р. за № 347 (із змінами та доповненнями).
Компенсація — це відшкодування роботодавцю фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску, сплаченого за працевлаштованого за направленням центру зайнятості на нове робоче місце зареєстрованого безробітного за місяць, за який такий внесок сплачений.
«Нове робоче місце» — це робоче місце, яке створене у зв'язку із створенням нового суб'єкта господарювання (крім того, що створений шляхом припинення) або збільшенням штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення (зменшення) середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців, а також створене шляхом модернізації або зміни технології виробництва, що потребують нових знань, навичок та вмінь працівника.
Для підтвердження факту відсутності зменшення середньомісячної чисельності працівників проводиться порівняння середньооблікової кількості працівників за місяць, у якому створене нове робоче місце, із середнім значенням середньооблікової кількості працівників за 12 місяців, що передують місяцю створення нового робочого місця.
Інформація про новостворені робочі місця відображається у щомісячній звітності згідно форми Додатка 4 «Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загально обов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів».
При заповненні звіту за формою Додатка 4 роботодавцю необхідно пам'ятати наступне:
в Таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» зазначається дата створення нового робочого місця (штатної одиниці), на яке у звітному періоді працевлаштований даний працівник. Показник заповнюється у разі працевлаштування особи на нове робоче місце;
в Таблиці 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» зазначається ознака нового робочого місця. Ставиться позначка «X» — у разі працевлаштування даної особи на нове робоче місце;
при заповненні Таблиці 1 додатку 4 – «Нарахування єдиного внеску» зазначає кількість створених нових робочих місць у звітному періоді.
Компенсація виплачується за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.
Для отримання компенсації роботодавці протягом двох місяців з дня працевлаштування безробітного на новостворене робоче місце подають до центру зайнятості заяву довільної форми та довідку за встановленою формою. Центр зайнятості перевіряє подані роботодавцем відомості та протягом п'яти робочих днів приймає рішення про виплату компенсації.
Компенсацію не виплачують:
роботодавцям, які є бюджетними установами;
якщо роботодавець має заборгованість із сплати ЄСВ / або страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
За більш детальною інформацією необхідно звертатись до Ізяславського районного центру зайнятості за адресою: м.Ізяслав, вул.Миколи Микитюка, 16 А, телефон для довідок 4-01-47.
За матеріалами Ізяславського районного центру зайнятості