Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Коли Хмельниччина може перейти у «помаранчеву» зону карантину

Коли Хмельниччина може перейти у «помаранчеву» зону карантину

В ОДА озвучили поточні значення показників на Хмельниччині, за якими відбувається розподіл на карантинні зони.

Від 24 лютого на Хмельниччині запроваджені обмеження «жовтої» зони карантину. Цей рівень діє як базовий на території області. Перехід до наступного рівня карантину може відбутися за умов погіршення епідеміологічної ситуації.

Розподіл на карантинні зони відбувається за шістьма показниками, а посилення обмежувальних заходів встановлюється, якщо перевищений хоча б один з них. На якому рівні значення цих показників на Хмельниччині станом на сьогодні, 2 березня, розповів виконувач обов’язків генерального директора Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Микола Габрикевич.

Перехід до наступної зони карантину відбувається за наступних умов:

1. Якщо захворюваність на грип і ГРВІ перевищує епідпоріг – на Хмельниччині на сьогодні вона становить 68,8% до епідпорогу.

2. Якщо середня завантаженість ліжок, які забезпечені медичним киснем у «ковідних» відділеннях, сягає понад 65% — на Хмельниччині станом на сьогодні вона складає 32,3%. Однак є регіони області, де завантаженість ліжкомісць понад 50%. Водночас, за словами Миколи Габрикевича, нещодавно ця цифра становила 20-21%.

3. Якщо протягом останніх семи днів кількість тестувань методом ПЛР та експерс-тестів на антиген на 100 тисяч населення становить менше 300 — на сьогодні цей показник становить 940.

«Був період, коли цей коефіцієнт у нас був на рівні 400-500 тестувань на сто тисяч населення. Зараз завантаженість лабораторії стала більша, ми робимо близько тисячі тестів за день. Також експрес-тестів на виявлення антигену щодня проводимо від 300 до 800», — говорить Микола Габрикевич.

4. Якщорівень госпіталізації за сім днів сягне більше 60% на 100 тисяч населення — на Хмельниччині цей показник нині найбільший і складає 52,7%.

5. Якщо кількість виявлених випадків інфікування COVID-19 становить більше 20% від проведених тестувань – на Хмельниччині цей показник наразі 12,1%.

6. Якщо співвідношення кількості госпіталізації хворих протягом останніх семи днів у порівнянні з аналогічним минулим періодом більша, ніж на 50% — на Хмельниччині нині 31,3%.

Нагадаємо, «помаранчевий» рівень не має додаткових заборон, а лише сигналізує про погіршення епідеміологічної ситуації. Найбільш жорсткі карантинні обмеження передбачає «червоний» рівень. Вони схожі на ті, що діяли під час січневого локдауну.

Натомість «зелений» рівень будуть запроваджувати для всієї країни. Це буде можливим за умови покращення ситуації зі захворюваністю на коронавірус, грип і ГРВІ. Тоді ж можна буде говорити про послаблення або взагалі скасування карантину.

Сайт "Є"

142
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.