Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​Книги морська глибина

​Книги морська глибина

«Книги морська глибина! Хто в них пірне аж до дна, той, хоч і труду мав досить, дивнії перла виносить.» казав Іван Франко. Нажаль, сьогодні книги втрачають свою популярність, особливо серед молоді. На зміну їм прийшли гаджети з інтернет-сервісами. Між телефоном та книгою більшість дітей не задумуючись надають вибір першому. Та чи можна прищепити дитині любов до читання? Звісно можна, але результат буде лише тобі, коли батьки не тиснутимуть, а покажуть на власному прикладі як це цікаво та корисно. Адже начитаність та літературний смак – показник культурної, загально розвиненої, високоморальної особистості.

Як подружити дитину з книгою :

 • Кожному віку – своїкниги.Маленьким дітям книга подібна іграшці, там повинні бути великі яскраві картинки і короткий цікавий текст. Народні казки та віршики – ідеальний варіант для малюків.
 • Близькі герої.Сюжет і герої книги повинні бути цікавими дитині. У ранньому віці улюблені герої тварини та іграшки, пізніше однолітки, які перебувають в знайомих дитині ситуаціях.
 • Заохочення. Існує багато хитрощів, як привернути увагу дитини до книги, наприклад у формі гри або спільно читання: «Сторінку я – сторінку ти». Один з найдієвіших методів – зупинитися на найцікавішому місці та піти під приводом термінових справ, але це спрацює тільки в тому випадку, якщо книга дійсно цікава вашій дитині.
 • Власний приклад. Діти наслідують своїх батьків, якщо ви весь вільний час проводите в телефоні, то це ж робитиме і ваше чадо. В сім'ї ж де батьки читають задля задоволення і діти тягнутимуться до книги з цікавістю.
 • Обговорення. Покажіть дитині свій інтерес до обраної нею книги, до того ж переказ своїми словами розвиває пам'ять та мислення.

Існує 10 правил як не відбити бажання в дитини читати :

 • 1.Правило не читати. Не змушують дитину читати тоді, коли цього хочеться вам. Не застосовуйте покарань та погрожувань, так дитина зненавидить читання на все життя.
 • 2.Право перескакувати. Дозвольте дитині пропускати не цікавий їй текст, адже ви і самі прогортаєте нудні описи природи, перекидаєте сторінки вперед, щоб дізнатися швидше чим закінчиться та чи інша подія.
 • 3.Право не дочитувати. Не завжди обрана книга оправдовує наші очікування, не варто змушувати дитину дочитуватите, що їй не цікаво.
 • 4.Право перечитувати. Не відбирайте в дитини книгу, яку вона вже в п'яте перечитує, зі словами, що потрібно дізнаватися щось нове. Краще знайдіть схожу історію або книгу цього ж автора і запропонуйтеяк варіант.
 • 5.Право читати що завгодно. Не нав'язуйте свою думку, дайте дитині право вибору.
 • 6.Право на боварізм (піднесене ставлення до прочитаного, небажання побачити грань між фантазією і реальністю). Не висміюйте і не сваріть за це дитини, краще спробуйте обговорити книгу і прийняти її сторону.
 • 7.Право читати де завгодно. Звісно не корисно читати в ліжку чи транспорті, але й самі ви не будете читати якщо вас посадять за столом і скажуть: «читай!».
 • 8.Право читати вголос. Це захопливо та корисно. Читання вголос розвиває хорошу дикцію і слухову пам'ять.
 • 9.Право «встромитися».Не забороняйте дитині читатиз середини, можливо саме той уривок зацікавить її прочитати книгу від початку до кінця.
 • 10.Право мовчати про прочитане. Обговорення прочитаної книги звісно добре, але не змушуйте дитину розповідати, якщо вона не хоче.

Читай та прищеплюйте любов до книги своїм дітям. Розповідайте казки на ніч, влаштовуйте вечірні посиденьки з книгами. Читання в голос може стати хорошою сімейною традицією, яка передаватиметься з покоління в покоління.

Юлія Шевчук

89
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.