Стоматологія
Друк на футболках і чашках

«Кіно просто неба» знову збирає прихильників

«Кіно просто неба» знову збирає прихильників

Що може бути краще вечорів під відкритим небом? Хіба, що коли при цьому насолоджуєшся переглядом шедеврів українського кінематографу!

На Ізяславщині у 2018 році було запроваджено таку традицію — на площі Героїв майдану старовинного міста Ізяслава влаштовувати безкоштовний перегляд українських кіношедеврів у рамках культурологічного проекту «Кіно просто неба».

28 червня поточного року стартували кінопокази під відкритим небом сезону 2019 року.

У цей день Україна відзначає одне із найвизначніших державних свят — День Конституції України.

Основний Закон нашої держави самим фактом свого прийняття дав початок новому етапу в історії України.

Конституція, прийнята 28 червня 1996 року, заклала основи побудови правової держави. Українські громадяни отримали свою Конституцію, яка гарантувала їм права та свободи, наблизила нас до країн із розвинутою демократією та остаточно закріпила незалежність нової держави. За роки, які минули з дня ухвалення Конституції, наша країна переживала і кризи, і підйоми, втрати і здобутки, а головний Закон – серйозні випробування.

Відзначаючи 23-ту річницю Конституції України, ми усвідомлюємо головний закон країни як гарантію громадського миру та згоди, як основу сильної держави, що забезпечує кожному громадянинові свободу і можливість самореалізації. Знаючи трьохстолітню конституційну традицію свого народу, всі українці повинні пам'ятати, що держава – це не лише чиновники і депутати, держава – це весь народ. І від щоденних дій кожного з усіх нас залежить успіх у побудові країни, якою пишатимуться наші діти та онуки.

У рамках відзначення Дня Конституції України організаторами було обрано для показу прем'єрну стрічку виробництва Київської кіностудії імені Олександра Довженка кінорежисера Миколи Павловича Мащенка «Богдан-Зиновій Хмельницький» за мотивами вітчизняної історії 1648-1657 рр., знятої на замовлення Міністерства культури й туризму України у 2006 році.

Цей фільм-епопея народжувався сім років. За початковим задумом, це мав бути серіал, й одну серію «Збараж», яку вдалося зняти, навіть було показано на МКФ «Молодість» восени 2002 року. Проте режисеру довелося відмовитися від зйомки серіалу через брак фінансування. Таким чином було скомпоновано односерійний фільм.

Художній фільм розповідає про один із найважчих і трагічних моментів визвольної війни українського народу проти панування шляхетської Польщі (1648-1657 рр.) – битву під Збаражем. На чолі з Богданом Хмельницьким козацьке військо взяло у щільну облогу містечко Збараж. Польська шляхта, очолена Яремою Вишневецьким, опинилася в пастці: закінчилися продовольчі запаси, почався голод, хвороби; Ярема посилав десятки гінців до польського короля з благанням про військову допомогу, але жоден із гінців не зміг прорватися крізь козацьку облогу.
Здавалося б, незабаром запорозьке козацтво святкуватиме остаточну перемогу, але трапилося непередбачене: зрадою обернувся для Хмельницького союз із кримським ханом – посеред запеклої битви орда покинула поле бою. Гетьман опинився перед важким вибором – одержати дорогою ціною перемогу над Польщею, утопивши Україну в крові, або погодитися на принизливі й украй невигідні умови мирної угоди.
Крім історичних подій у стрічці йдеться про особисте життя Богдана Хмельницького, його кохання та зраду Мотрі Чаплинської.

Режисер показав, що Богдан Хмельницький – великий полководець і стратег — водночас був звичайною людиною зі своїми недоліками, слабостями й проблемами.

Різке похолодання влітку та комарі не стали перепоною для відданих пошановувачів українського кіномистецтва, що зібрались для перегляду стрічки «Богдан-Зиновій Хмельницький».


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

87
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.