Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Кількість хворих на грип зростає: Хмельницька інфекційна лікарня заповнена

Кількість хворих на грип зростає: Хмельницька інфекційна лікарня заповнена

На 150 ліжкомісць у медзакладі перебуває 147 хворих.

Грип у Хмельницькому набирає обертів. До інфекційної лікарні щодня поступають кілька десятків хворих.

«Ще вчора у нас було 48 хворих на грип, а сьогодні вже 64. Кожен другий пацієнт має пневмонію. Загалом, штам грипу А (Н1N1) може починатися з пневмонії, яка виникає в кінці першої-другої доби. Захворілі люди мають задуху, слабкість, нудоту та запаморочення. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень. Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі двох метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів», — каже заступник головного лікаря Хмельницької інфекційної лікарні Нінель Марцонь.

Відмічається збільшення кількості хворих і на Хмельниччині. У ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ» повідомили, що минулого тижня в області занедужало понад п'ять тисяч жителів області. Однак зауважують, що ріст захворюваності є, але до епідпорогу нам не вистачає 29 відсотків.

Щоб не захворіти Нінель Марцонь радить уникати великого скупчення людей, при необхідності користуватися одноразовими масками, регулярно провітрювати приміщення і роботи вологе прибирання, повноцінно харчуватися, висипатися і уникати перевтоми, часто мити руки та користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками.

«Якщо з'явилися перші ознаки хвороби, потрібно залишатися вдома. Якщо ж стан хворого погіршується, не варто зволікати з госпіталізацією. Викликайте «швидку» якщо присутні наступні симптоми: утруднення дихання, висока температура тіла, що довго не знижується, багаторазове блювання та випорожнення, порушення свідомості – надмірна сонливість чи збудженість, болі у грудній клітці, домішки крові у мокроті, падіння артеріального тиску. Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів – небезпечно. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого», — каже Нінель Зільфредівна.

Важливо знати, що грип не лікується за допомогою:

• Антибіотиків — вони не створюють жодної протидії вірусам, оскільки призначені виключно для боротьби з бактеріальними інфекціями.
• Гомеопатичних препаратів — немає жодних науково обґрунтованих доказів їхньої ефективності проти вірусу грипу, тому в усьому світі вони не рекомендовані для лікування будь-яких небезпечних для життя інфекцій, в тому числі й грипу.
• Імуностимуляторів, імуномодуляторів — немає жодних науково обґрунтованих доказів їхньої ефективності проти вірусу грипу.
• Народних засобів — лікування виключно народними засобами є неефективним і небезпечним, оскільки ніякі трав'яні відвари, чаї та настоянки на вірус грипу не діють.

За повідомленням Центру громадського здоров'я, в Україні з початку епідемічного сезону від ускладнень грипу померли 11 осіб.

«11 осіб померли від ускладнень грипу з початку епідсезону станом на 22 січня 2020 року. Із 30 вересня 2019 року до 19 січня 2020 року перехворіли 6,2% населення України та госпіталізовано 67 тисяч 113 осіб, із них 78,7% — діти віком до 17 років», — йдеться у повідомленні.

Джерело: Портал "Є"

109
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.