Стоматологія
Друк на футболках і чашках

ХМЕЛЬНИЦЬКА ЄПАРХІЯ УПЦ КП ПОПОВНИЛАСЯ НОВИМ СВЯЩЕНИКОМ

ХМЕЛЬНИЦЬКА ЄПАРХІЯ УПЦ КП ПОПОВНИЛАСЯ НОВИМ СВЯЩЕНИКОМ

Наше Українське-Православ'я – Українська Православна Церква Київського Патріархату, з кожним днем приростає вірними, що вириваються з духовного полону Московського Патріархату. Трохи більш року тому, зробила свій вибір і православна громада собору на честь Святого Апостола Андрія Первозванного м. Волочиська, яка, як відзначив її багаторічний духовний пастир, митр. прот. Андрій Васькевич, «повернулася до рідної домівки» – Хмельницької єпархії УПЦ КП.

І ось, вже невдовзі, ми побачили, як відзначив на зборах духовенства Високопреосвященний Владика Антоній, «знак Промислу Божого і омофора Божої Матері над Українським Православ'ям, бо численність вірних собору на честь апостола Андрія Первозванного м. Волочиська значно збільшилася». Відповідно збільшенню числа вірних, повстала проблема і розбудови кліру собору, чим особливо опікувався правлячий архієрей – Високопреосвященний Владика Антоній, прикладаючи зусилля до того, щоб відкривати покликання до духовного служіння серед вірних єпархії. Його Високопреосвященство відправив на навчання до ЛПБА Олега Васькевича, а вже 9/22 травня 2016 р., з огляду на сформований духовний стан, звершив його хіротонію на диякона.

Але собор в м. Волочиськ негайно потребував збільшення кліру, адже настоятель, о. Андрій Васькевич, потребував допомоги, бо «стадо Христове» невпинно збільшувалося.

Саме тому, 18 / 31 липня 2016 р. Б., у день пам'яті святих отців шести Вселенських Соборів, на запрошення настоятеля та собору на честь Святого Апостола Андрія Первозванного м. Волочиська, Високопреосвященний Владика Антоній, митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський, здійснив архіпастирський візит у м. Волочиськ.

Настоятель собору на честь Святого Апостола Андрія Первозванного, митр. прот. Андрій Васькевич та вірні з сльозами радості зустрічали Його Високопреосвященство, бо, як зазначив у вітальному слові о. Андрій: «Ми на справі відчули, хто є для нас рідним духовним отцем, адже, коли ми багата років були в Московському Патріархаті, архієрей тільки кілька разів відвідав наш храм та зовсім не цікавився нашими проблемами. А Ви, Ваше Високопреосвященство, не тільки увесь час цікавитися нашими нуждами, не тільки надаєте велику духовну підтримку кожному вірному, а і вже втрете відвідуєте наш собор». Подякувавши за тепли та щирі слова, Високопреосвященний Владика Антоній прошов у храм та очолив недільну архієрейську літургію. Його Високопреосвященству співслужив благочинний району, мит. прот. Іван Ласий, настоятель храму, митр. прот. Андрій Васькевич та собор єпархіального духовенства.

У часі богослужіння, Високопреосвященний Владика Антоній, митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський, здійснив Чин хіротонії диякона Олега Васькевича на священика.

Після відпусту богослужіння, Високопреосвященний Владика Антоній звернувся до вірних з повчальним архієрейським словом, у якому, зокрема, відзначив: «Ми сьогодні чули Євангельське читання про розслабленого. Що воно означає і на що мусимо звернути увагу? Чудотворна купальня в Єрусалимі – це віддалений прообраз нашого християнського Хрещення, в якому все водою охрещаються в ім'я Отця і Сина і Святого Духа зцілюються від гріхів, по вірі своїй або вірі своїх хрещених батьків. І якщо в єрусалимському купальню лише час від часу входив Ангел Господній, зцілюючи когось одного, то в купіль хрещення сходить Сам Господь животворящий, Дух Святий, освячує воду і всім приймаючим хрещення, дарує відпущення гріхів і благодать оновлення та оживлення нашого єства. А зцілений Господом Ісусом розслаблений зображує собою все людство, що кілька тисяч років перебувало в духовній немочі. До пришестя у світ Спасителя ніщо не могло зцілити людину від гріха і смерті, – ні язичницька мудрість, ні навіть справжнє богопізнання і благочестя, що зберігалася в обраному єврейському народі. За словами Святого Письма, не було жодного праведного, всі згрішили і всі були позбавлені слави Божої».

Також Високопреосвященний Владика звернувся до нового священика, ієрея Олега Васькевича зі словами пастирської настанови та вручив йому указ про призначення штатним кліриком собору на честь апостола Андрія Первозванного м. Волочиська.

У свою чергу, настоятель собору, митр. прот. Андрій Васькевич, ще раз подякував Високопреосвященному Владиці Антонію «за невтомну жертовну працю по розбудові Українського Православ'я, увагу до кожної парафії, кожного священика і вірного, хіротонію нового священика та спільну молитву».

Традиційно вірні мали змогу неформально поспілкуватися зі своїм правлячим архієреєм, отримати відповіді на свої духовні питання та архіпастирське благословення.

cerkva-km.info

69
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.