Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Хмельниччина у «червоній» зоні: які картинні обмеження діятимуть з 11 лютого

Хмельниччина у «червоній» зоні: які картинні обмеження діятимуть з 11 лютого

Понад тиждень на території області перевищено два епідпоказники.

8 лютого, державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій перевела у «червону» зону кілька областей країни. Серед них — Хмельниччина. Про це повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов у своєму телеграм-каналі.

За його інформацією, «червоний» рівень епіднебезпеки оголосили на території трьох областей: Хмельницької, Закарпатської та Луганської. Жорсткіші карантинні обмеження почнуть діяти з 00:00 11 лютого. Крім них, цей рівень епіднебезпеки досі збергіється на Івано-Франківщині й Рівненщині.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, станом на ранок 8 лютого перевищено два з п’яти епідеміологічних показники:

  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування становить 38 відсотків (норма до 20 відсотків);
  • рівень госпіталізацій становить 100,9 особи на 100 тисяч населення (норма до 60 на 100 тисяч населення.

Для переведення регіону в «червону» зону достатньо, щоб на його території впродовж трьох днів було перевищено два і більше епідпоказники. Натомість у Хмельницькій області така ситуація зберігається понад тиждень.

Карантинні обмеження «червоної» зони

Нагадаємо, частина правил «червоної» зони подібна до «жовтої». Наприклад, якщо в усіх працівників і відвідувачів немає сертифікатів про щеплення чи одужання від коронавірусу або негативного тесту, забороняється робота:

  • закладів громадського харчування (крім доставки та замовлень на винос);
  • кінотеатрів, театрів та інших закладів культури та розваг;
  • спортзалів, фітнес-центрів і басейнів;
  • проведення масових заходів.

Однак, якщо у «жовтій» зоні для уникнення більшості обмежень достатньо хоча б одного щеплення, то у «червоній» необхідні — два. Інакше також починає діяти заборона на роботу непродовольчих ринків і приймання відвідувачів закладами торгового й побутового обслуговування населення.

Але ці обмеження не стосуються: закладів, у яких 60 відсотків торговельної площі передбачено для торгівлі харчами, пальним, лікарськими засобами, засобами гігієни, побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими ЗМІ, ветеринарними препаратами, насінням, засобами захисту рослин. Також можуть працювати фінансові установи, пошта, заклади медичної та ветеринарної практики, автозаправки, заклади технічного обслуговування автотранспорту, комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, прання та хімічного чищення текстильних і хутряних виробів. А перукарні й салони краси — лише за попереднім записом.

Чи торкнуться зміни громадського транспорту? У «червоній» зоні в громадському транспорті в межах населених пунктів дозволено перевозити лише «сидячих» пасажирів. Для порівняння, у «жовтій» і «помаранчевій» дозволено також заповнювати 50 місць для стояння. Однак, якщо ви хочете сісти на автобус чи потяг, який курсує у міжобласному чи міжнародному сполученні, потрібно мати «зелений» COVID-19-сертифікат, сертифікат про одужання чи негативний тест. Крім того, додаткові обмеження може ввести місцева комісія з ТЕБ і НС.

Яка ситуація з освітою? В урядовій постанові відсутня вимога переводити на дистанційне навчання вихованців дитсадків, учнів 1-4 класів і вихованців учнів спеціальних закладів освіти. Однак у більшості громад воно діє ще з минулого тижня на підставі рішень органів місцевого самоврядування. Наприклад, у Хмельницькому дистанційне навчання для усіх учнів продовжили до 11 лютого. Але вихованці сільських шкіл, які входять до складу міської громади, 7 лютого зможуть повернутися за парти.

Сайт "Є"

226
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.