Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Хмельниччина - друга з областей, де зібрано рекордний за останні роки урожай

Хмельниччина - друга з областей, де зібрано рекордний за останні роки урожай

Хмельниччина — друга з областей, де зібрано рекордний за останні роки урожай

20 вересня під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка відбулась селекторна нарада з питань сівби озимих культур та проведення комплексу осінньо-польових робіт у 2016 році.

В студії селекторного зв'язку Хмельниччину представив заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко.

Відкриваючи селекторну нараду Максим Петрович зазначив, що в багатьох позиціях зібрано рекордний за останні роки об'єм зерна. Зокрема, хліборобами Вінничини зібрано пшениці 58,8 ц/га., Хмельниччини – 57,8 ц/га., Черкащини – 52,9 ц/га., Київщина 52,4 ц/га. – це найвищий показник урожайності по Україні.

«Дещо складна ситуація з посівними роботами, адже в цьому році як і в минулому маємо посуху, в той же час в арго-технічні терміни визначено проведення осінньо-польових робіт, що являється запорукою доброго врожаю. Маємо надію, що погодні умови будуть сприятливі для аграріїв та результати сівби в цьому році принесуть нам гарний урожай в наступному.

Також під час наради обговорено питання ходу виконання осінньо-польових робіт, ситуації з погодою та надано рекомендації науковців щодо агротехнічних заходів в поточних умовах.

»Підводячи підсумки наради можу сказати, що в цілому маємо позитивний результат по збору урожайності. Що стосується погоди, то в нас є перспектива, що все зміниться на краще і аграрії встигнуть в терміни завершити посівну кампанію", – додав перший заступник.

У свою чергу, Володимир Кальніченко доповів присутнім про стан осінньо-польових робіт на Хмельниччині.

Так, загальна посівна площа урожаю 2016 року склала 1 млн. 149,2 тис. га, що на 21тис. га більше минулого року. Повністю завершено збирання ранніх зернових і зернобобових культур, валовий збір яких становить 1 млн. 938 тис. тонн, що на 220 тис. тонн більше, ніж торік при середній урожайності 53,7 ц/га.

Валове виробництво нашого основного хліба – озимої пшениці складає понад1 млн. 300 тис. тонн, урожайність – 57 ц/га.

Завершено збирання озимого ріпаку, валовий збір якого становить 125 тис. тонн при урожайності 29 ц/га (+ 5 ц/га до 2015 р.).

За рівнем урожайності Хмельниччина посідає друге місце в державі.

На даний час продовжується збирання пізніх культур, таких як кукурудза, зерно, соя, соняшник. Повністю завершено збір картоплі, наближається до завершення збирання овочів.

З початку серпня настали оптимальні строки посіву озимого ріпаку під урожай наступного року. Всіма районами посіяно понад 70 тис. га цієї культури, що становить 118% до прогнозу.

«Сьогодні перед нами стоїть важливе завдання – закласти фундамент урожаю наступного року – провести сівбу озимих зернових культур, яких планується посіяти 231 тис. га, з них 208 тис. га озимої пшениці. Згідно попередніх даних, під урожай 2017 року агроформуваннями всіх форм власності вже посіяно 36,6 тис. га озимих зернових культур, що становить 16% до прогнозу. За добу посіяно понад 11 тис. га озимини. Темпи проведення посівних робіт на 20 тис. га відстають від торішніх, але запевняю, що прогнозні завдання будуть виконані в оптимальні строки і у повному обсязі», – зазначив Володимир Ілліч.

У районній студіїселекторногозв'язку Ізяславщину представляли перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Володимир Ткачук та інші.

За матеріалами сайту Хмельницької обласної державної адміністрації та відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації

86
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.