Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Хмельниччина до кінця тижня може перейти у «червону» зону карантину

Хмельниччина до кінця тижня може перейти у «червону» зону карантину

Заступник голови облдержадміністрації каже, що ситуація з коронавірусом в області «досить складна».

Про це  31 березня під час брифінгу повідомив заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Ткачук.

За його словами, в області ситуація з поширенням COVID-19 є «досить складною». Вже другий день поспіль за показниками Хмельниччина відповідає «червоній» зоні — заповненість ліжок з киснем становить понад 65 відсотків. Якщо така ситуація зберігатиметься й завтра, то з п’ятниці на території краю буде запроваджено «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки.

«Щоб опинитися у «червоній» зоні в області як мінімум два показники мають впродовж трьох днів перевищувати встановленні норми. Якщо завтра зменшиться заповненість ліжок з киснем, у чому я сумніваюся, ми не перейдемо до «червоної» зони», — пояснив Сергій Ткачук.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, станом на 31 березня Хмельниччині перевищено два показники. Зокрема, рівень госпіталізації становить 120,2 на сто тисяч населення (перевищенням є понад 60 на сто тисяч населення), а ліжка з киснем заповненні на 66,2 відсотка (перевищення є понад 65 відсотків).

«Дійсно ситуація критична по багатьох напрямках. Зокрема, щодо кількості інфікованих. Інформація ще опрацьовується, але можу сказати, що за сьогодні буде понад 1 тисяча 200 нових випадків захворювання на коронавірус. Дуже багато з них мають складну форму», — зазначив Сергій Ткачук.

Посадовець розповів, що у Славуті на території міської лікарні мають розгорнути мобільний госпіталь на 12 тисяч квадратних метрів (1,2 гектара — авт.). Він повністю автономний, забезпечний кисневими концентраторами та апаратами штучної вентиляції легень. Щоб оперативно його розгорнути завтра, 1 квітня, там буде проведена нарада для розв’язання низки організаційних питань щодо під’єднання комунікацій.

Нагадаємо, міський голова Славути Василь Сидор розповів, що цей мобільний шпиталь зможе прийняти 100-120 хворих на коронавірус.

«Однак варто розуміти, що медики працюють на грані виснаження. Тому скільки б ми ліжок не розгорнули, ми можемо дійти до ситуації, коли лікувати хворих буде нікому. В інших частинах області не розглядаємо можливість розгортання подібних шпиталів, бо немає медичного персоналу, щоб забезпечити їх роботу», — заявив Сергій Ткачук.

Якими є обмеження для «червоних» зон?

Нагадаємо, на території регіонів з «червоним» рівнем державна комісія з ТЕБ і НС може обмежити рух пасажирських перевезень у міжобласному сполученні.Натомість розв’язання питання роботи громадського транспорту на місцях перебуває у юрисдикції регіональних комісій.

Решта обмежень є такими:

  • заборонено перебувати у громадських будинках, спорудах і транспорті та на територіях загального користування без вдягнених засобів індивідуального захисту, які повністю закривають ніс і рот;
  • заборонено роботу усіх закладів освіти, крім дитсадків і 1-4 класів шкіл;
  • заборонено роботу непродовольчих ринків;
  • закладам громадського харчування заборонено приймати відвідувачів — вони можуть лише займатися доставкою їжі або приймати замовлення клієнтів на винос;
  • заборонено проведення всіх видів масових заходів, крім спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану, та командних матчів ігрових видів спорту професійних клубів, але без присутності глядачів;
  • закладам охорони здоров’я заборонено проводити госпіталізацію пацієнтів, крім надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим, пацієнтам з онкологічними та пульманологічними захворюваннями, паліативної меддопомоги у стаціонарних умовах, а також — проведення термінових і невідкладних заходів з госпіталізації, якщо їх відтермінування становить загрозу життю або здоров’ю людини;
  • заборонено приймати відвідувачів спортивним залам і фітнес-клубам;
  • заборонено приймати відвідувачів закладами торгового й побутового обслуговування населення та торгово-розважальним центрам, крім таких винятків: якщо у них не менше 60 відсотків торговельної площі передбачено для торгівлі харчами, пальним, лікарськими засобами, засобами гігієни, побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими ЗМІ, ветеринарними препаратами, насінням, засобами захисту рослин (обмеження покупців до іншого асортименту таких закладів не буде передбачено), а також можуть працювати фінансові установи, пошта, заклади медичної та ветеринарної практики, автозаправки, заклади технічного обслуговування автотранспорту, а перукарні й салони краси — лише за попереднім записом;
  • заборонена робота будь-яких розважальних закладів;
  • закладам культури заборонено приймати відвідувачів — винятком з правила є історико-культурні заповідники.

Сайт "Є"

130
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.