Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Ізяславщина вшанувала пам'ять жертв ГОЛОДОМОРУ

Ізяславщина вшанувала пам'ять жертв ГОЛОДОМОРУ

Ізяславщина вшанувала пам'ять жертв ГОЛОДОМОРУ

Земле наша, кров'ю і потом зрошена, дикими копитами бита, ордами палена, в ясир гнана, на палі сажена, по Сибірах та Соловках закута...

Чим провинились діти твої безталанні, що і знову заціпеніла ти в німотній зажурі?

За які гріхи розверзлась на лоні твоєму ця сатанинська оргія, кинула люд твій в кістляві лабета Смерті? Нещадно махає вона багряною косою, провадить скорботні жнива…

У 1932-33 рокахнам хотіли винести вирок смерті.

У 1932-33 рокахмільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей, мільйони наших рідних і близьких були без жалю винищені голодомором.

У 1932-33 роках наш народ пережив катастрофу, яка могла зупинити життя всієї нації.

Саме такими словами 26 листопада в місті Ізяслав, на меморіалі пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій, розпочався жалобний захід, присвячений пам'яті жертв найбільшої гуманітарної катастрофи України за всю її історію – ВЕЛИКОГО ГОЛОДОМОРУ1932-1933 років.

Вшанувати пам'ять жертв голодомору прийшли перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, жителі та гості міста, учнівська молодь.

За душі усіх жертв ГОЛОДОМОРУ піднесли спільну молитву благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук, настоятель костелу Святого Йосипа міста Ізяслав Римо-католицької церкви о. Едуард Пюро, священик соборного храму Різдва Христового міста Ізяслав Української Православної Церкви о.Олександр Філюк.

Цього року національні пам'ятні заходи до Дня пам'яті жертв Голодомору присвячені людям, які змогли реалізувати себе, попри травму пережитого у 1932-1933 роках. Голодомор не зламав — ані цих людей, ані наш народ.

Результатом Голодомору стали не лише мільйони вбитих та опустілі українські домівки, а й спустошені душі тих, хто пережив 1933-й. Людям боляче було гадати, якими б вони стали, якби не Голодомор, що назавжди поламав їхні життя.

Голод, обраний як зброя геноциду, дав Сталіну можливість не лише забрати життя у мільйонів українців, але вбити тих, хто пережив масове вбивство.

Під час меморіального заходу, об 16.00, всі його учасники приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання у пам'ять про усіх встановлених та невідомих Великого ГОЛОДОМОРУ.

Усі присутні, як івся Україна та весь світ, також приєдналися до акції «Запали свічку пам'яті». «Хай у кожному місті й селі, в кожній оселі, в кожній родині старий і малий схилить голову перед пам'яттю невинно убієнних голодом-геноцидом, уклінно припаде до їхніх могил, поставить свічку перед образом Божим. Хай ця хвилина увійде в наші серця тихою молитвою, очистить наші душі від зла. Якби за кожним загиблим засвітити свічку пам'яті від світла їх полум'я — ніч би перетворилась на день» — оголошуючи про початок акції на Ізяславщині сказав ведучий.

Далі до пам'ятникажертвам голодоморів було покладено вінки, квіти, композиції із колосків та встановлено запалені лампадки.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

105
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.