Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Ізяславщина вшанувала пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи

Ізяславщина вшанувала пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи

Ізяславщина вшанувала пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи

Вже й минув тридцять один рік з часу жахливої біди — Чорнобильської катастрофи. На історичному шляху, яким крокує український народ, чорнобильська трагедія розташувалася приблизно на півдорозі від нацистської окупації до російської агресії. Вона стала найбільшим нашим випробуванням між Другою світовою війною та війною, яку проти України розв'язала Москва.

У той час, коли все ще потрібні колосальні ресурси на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, коли конче необхідні великі кошти на соціальну підтримку ліквідаторів і потерпілих, — ми мусимо витрачати на оборону та безпеку ледве не п'яту частину видатків нашого бюджету.

Яке дивне сплетіння різних причинно-наслідкових зв'язків! Чорнобиль певною мірою став каталізатором розпаду СРСР, сприяв появі в Україні опозиційних антиімперських рухів і наближенню нашої Незалежності.

26 квітня біля пам'ятного знаку «Жертвам Чорнобильської катастрофи», розташованого на території Ізяславської 13 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області, відбувся меморіальний захід. У ньому взяли участь: заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, делегації трудових колективів, жителі міста Ізяслав, учнівська молодь.

Звертаючись до присутніх на заході, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко наголосив — «Чорнобиль показав, що і «мирний атом» — поняття доволі умовне. Часом він такий же небезпечний, як сама ядерна зброя. Позбулися обжитих домівок понад сто п'ятнадцять тисяч мешканців Прип'яті та Чорнобиля, районних центрів та сіл 30-ти кілометрової зони. Радіонуклідами було забруднено 2300 населених пунктів, на території яких проживало близько двох з половиною мільйонів чоловік. Важко збагнути, але в десятикілометрову зону, напевно, вже ніколи не повернуться люди! Медицина і статистика не можуть встановити точної кількості жертв, але прямі й опосередковані людські втрати, кількість тих, хто помер чи став інвалідом, вимірюється сотнями тисяч» — зазначив у своєму виступі Володимир Борисович.

Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук закцентувала увагу на тому, Чорнобильську АЕС Україна вивела з експлуатації наприкінці минулого століття, але проблема наслідків катастрофи все ще залишається відкритою.

Також до присутніх на меморіальному заході звернулись: голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй, голова громадської організації ліквідаторів аварії на ЧАЕС Володимир Бондаренко.

Також Володимир Левченко та Лідія Загоруй вручили групі ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС грамоти районної державної адміністрації, районної ради, районної ветеранської організації.

26 квітня жертв Чорнобильської катастрофи – ліквідаторів, постраждалих, переселенців- поминають всі віруючі. «Ми молимося за те, аби пам'ять про Чорнобиль була вічною і не даремною, а також закликаємо всіх «згадати імена всіх тих, відомих і невідомих, які втратили своє життя, бо пам'ять пов'язує нас з минулим, змінює нашу поведінку і ставлення до сьогодення та покладає на нас відповідальність за майбутнє», — зазначив благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук, який відслужив поминальну літію за жертвами Чорнобильської катастрофи.

Усі присутні вшанували пам'ять усіх жертв Чорнобильської біди хвилиною мовчання та поклали вінки і квіти до пам'ятного знаку «Жертвам Чорнобильської катастрофи».

Чим далі відходимо від Чорнобиля-86, тим вище оцінюємо дії ліквідаторів: пожежників, будівельників, військовослужбовців, персоналу ЧАЕС, медиків, співробітників МВС, науковців. І, зрозуміло — тогочасних волонтерів.

Із нестихаючим болем у серцях згадуємо тих, хто поклав свої життя у боротьбі з ядерною смертю.

Шануємо тих, хто втратив здоров'я і потребує особливої уваги від держави і суспільства.

Висловлюємо глибоку вдячність мужнім учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і тим, хто нині продовжує виконувати складні й відповідальні завдання на станції та у зоні відчуження.

Чорнобильська аварія, як і аварія на АЕС «Фукусіма – 1» в Японії, ще довго залишатиметься подіями планетарного масштабу як виклик усьому людству. Подібні катастрофи не зважають на державні кордони, носять глобальний характер.

Чорнобиль поставив на порядок денний безліч безпекових, інженерно-технологічних, екологічних і медичних завдань і проблем, ще й досі не вирішених.

У той же час — це випробування дало нам відчуття єдності, породило могутню енергію мужності, солідарності, жертовності і співчуття.

Чорнобиль показав, що ми, українці, сильний народ, здатний подолати навіть атомного демона.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

82
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.