Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Ізяславщина вшанувала пам'ять Василя Івановича Кравчука

Ізяславщина вшанувала пам'ять Василя Івановича Кравчука

Ізяславщина вшанувала пам'ять Василя Івановича Кравчука

Земля Ізяславщини багата історичним минулим: героїчними подіями і відомими постатями. Її синами були доблесні полководці і трударі-гречкосії, орденоносці і науковці. Та жителі Ізяслава мають ще одну сторінку у своїй біографії: місто стало на десятиліття рідною домівкою для сина села Кіндратки Білівської ради Ізяславського району Василя Івановича Кравчука.

25 листопада в день, коли рік тому перестало битися серцеВасиля Кравчука, біля будинку, в якому він проживав, зібралися перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, представники районної та міської влади, рідні та друзі письменника, місцева громада, поціновувачі його творчості, для відкриття меморіальної дошки талановитому літератору, поету, письменнику, композитору, гумористу, громадському діячу Василю Івановичу Кравчуку.

Своїм життям, творчістю і невичерпною енергією ця людина залишила світлий і надзвичайно помітний слід.

Почесне право відкриття меморіальної дошки було надано сестрі видатного сина Ізяславщини Надії Іванівніта його дружині Вірі Іванівні.

Благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей отець Володимир Ковальчук освятив меморіальну дошку та виголосив пастирське слово.

Пам'ять про Василя Кравчука було вшановано хвилиною мовчання.

На знак глибокої шани до нього до підніжжя меморіальної дошки лягли квіти. За рішенням присутніх усі покладені до меморіальної дошки квіти було доручено покласти до могили видатного земляка першому заступнику голови районної державної адміністрації Павлу Ковальчуку, заступнику голови районної ради Михайлу Борисюку, Ізяславському міському голові Валентині Корнійчук.

А далі, вже у приміщенні Ізяславської центральної районної бібліотеки, учасники меморіального заходу відвідали «Світлицю Василя Кравчука». У ній зібрано його книги, окремі рукописи та особисті речі. У приміщенні читального залу лунали щемні й хвилюючі спогади про Василя Івановича, який за своє довге та багатогранне життя зумів прихилити до себе багатьох своєю працьовитістю і людяністю. Про цю непересічну людину поділились своїми споминами: колишній колега Микола Трубай, сестра Надія Ковальчук, син Віктор Кравчук, друг, поет, живописець Микола Ткачук, колишня учениця Валентина Кучер, Наталія Карвінова та інші.

Під час заходу пройшли літературні читання творів Василя Івановича Кравчука у виконанні учнів Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім. О.Кушнірука, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№ 5 ім.О.Онищука, гімназія», вчителя української мови та літератури Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім. О.Кушнірука Марії Сухораби. Учень Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука Ілля Сухораба виконав під власний акомпанемент на гітарі пісню «Старийвітряк».

Перед початком заходу співробітник Ізяславської центральної районної бібліотеки Тетяна Гайдашукознайомилаучасників заходу ізжиттям та творчістю Василя Івановича Кравчука і провела бібліографічний огляд його творів.

В.Кучерук


195
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.