Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Ізяславщина вшанувала пам'ять Тараса Шевченка

Ізяславщина вшанувала пам'ять Тараса Шевченка

Ізяславщина вшанувала пам'ять Тараса Шевченка

«Він був сином мужика — і став володарем в

царстві Духа. Він був кріпаком — і став велетнем у

царстві людської культури».

Максим Рильський

Тарас Шевченко — великий легендарний поет, художник, мислитель, палкий захисник соціальних та національних інтересів українського народу, великий борець за волю свого народу, свого краю, відстоював права українського народу та його вільний суверенний розвиток. Його безсмертна спадщина — це вершина людського генія.

Правдива духовна велич його особистості ставить його в один ряд із Данте, Шекспіром та Гете. Своїм життям та творчістю він засвідчив абсолютне, органічне несприйняття зла в усіх його земних іпостасях.

З великої любові поета до України, до свого народу виросла правдива, неповторна поезія «Кобзаря»:

Я так її, я так люблю

Мою Україну убогу,

Що прокляну святого бога,

За неї душу погублю!

Зараз в незалежній Україні мрії Шевченка поступово, хоч і повільно, здійснюються. Піднявся рівень національної свідомості, відроджується козацька слава, дух лицарства, утверджуються національні ідеали, дух нації, його душевна щедрість, воскресає українська пісня, немає перешкод для утвердження української мови. Актуально в наш час звучать слова великого поета:

Учітеся, читайте,

І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь...

Підняття свідомості можна було спостерігати 9 березня на майданчику біля пам'ятника Т.Г.Шевченко, де жителі Ізяслава відзначили 202-гу річницю з дня народження Тараса Шевченка. Для нас, українців, він і досі залишається одним із символів свободи та боротьби, а його творчість й по сей день залишається актуальною.

У цей день лунали пісні, вірші Тараса Шевченка, слова про долю поета, долю сучасної України, її відродження, як незалежної держави, незалежної від поневолювачів. «І, як завжди, в часи випробувань та боротьби за волю українців, Великий Кобзар був із нами. З нами він був завжди — в часи випробувань …», — наголосив перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук. Сучасна боротьба українського народу на право бути вільним дратує східного «брата». Розуміння єдності, як ніколи важливо. У своїх виступах керуючий справами Ізяславської районної ради Леся Божко та Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук підкреслили, що в умовах складних процесів державотворення, політичного протистояння актуальним є Заповіт Кобзаря. Сьогодні, як ніколи, важливим є виховання почуття патріотизмусеред підростаючого покоління. У цьому ми сміливо наслідуємо Кобзаря.

Також у цей день звучали біля пам'ятника полум'яні Шевченкові слова у виконані вчителя української мови та літератури Марії Сухораби та її учнів із Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука.

Також усі присутні на заході поклали квіти до пам'ятного знака Великому Кобзарю.

Мітинг завершився. Але у наш час полум'яне слово Шевченка нам дуже потрібне. Необхідні його внутрішня сила, правдивість, ідеали добра, рівності, його політичні переконання, краса і мелодійність його поезій, його велике прагнення свободи, любов до свого народу, до своєї Батьківщини, мрії про майбутнє.

В.Кучерук

509
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.