Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Ізяславщина вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні

Ізяславщина вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні

20 лютого День Героїв Небесної Сотні

Небесна Сотня

На сторожі Гідності

Ізяславщина вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні

Історія будь-якого народу містить періоди і дати, які є вирішальними тадоленосними в його житті. Історія і сучасність України -це сотні тисяч героїв, якіпоставили добро рідного народу понад свої особисті та будь-які інші інтереси і були вірними своїй ідеї до останнього подиху. Історія і сучасність України – це героїчні подвиги козацьких полків Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, студентів такурсантів, які захищали Українську Народну республіку під Крутами, вояків Української Повстанської Армії, сотень тисяч українців, якіборолися проти нацистських загарбників в рядах Червоної Армії, учасників студентської Революції на Граніті.

Понад 350 років на шляху боротьби за незалежність український народзавждиприносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. Останніми у цьомудовгому списку стали Герої Небесної Сотні, які загинули у мирний час ХХІ століття, виборюючи своє право мати людську гідність і самим обирати своє життя.

18-20 лютого 2014 року в центрі Києва на очах у всього світу злочинна влада розстрілювала своїх громадян, які хотіли бути вільними людьми і жити гідно у вільній країні.

Тисячі поранених та покалічених і понад 100 людей були вбиті снайперами та бійцямиспецпідрозділів міліції… Юні та сивочолі. Багатодітні та одинаки. Заробітчани та кандидати наук. Східняки та галичани. Абсолютно різні і такі схожі. Кожен герой повстав проти насилля і несправедливості у своїй країні… Кожен здійснив особистий подвиг- віддав своє життязаради нової України. І це не пафос, ані слова. Це – реальність. Герої своїм подвигом показали силу та незламність українського духу.

19 лютого в закладах освіти та культури районупроведено комплекс меморіальних заходів до Дня героїв Небесної Сотні, який відзначається відповідно до Указу Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні»з метою увічнення великої людської, громадянської, національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Перед початком навчання в Ізяславській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1учні та педагоги закладу зібралися на Лінійці Пам'яті Героїв Небесної Сотні.

На ній у виконанні учнів закладу лунали вірші про новітніх Героїв України. До учасників заходу звернулись заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко та заступникдиректора школи із виховної роботи Людмила Саська. У своїх виступах вони зазначили, що коли 24 серпня 1991 рокубез жодного пострілу, не пролившижодної краплі крові, Україна здобула незалежність, здавалось, що війни та збройніповстання залишилися в минулому, і більш не буде в нашій історії кривавих подій. Тавиявилося, що нашомународу судилисянові випробування. За три зимовихмісяці 2013-2014 років Україна прожила цілу історичну епоху, яку назвалиРеволюцією Гідності. Кров, біль, відчай, страх, ненависть… Під час вікопомних подій на майдані усеце злилося і вирувало у серцях і тих, хто стояв на барикадах чи йшов під кулі, і тих, хтодопомагав майданівцям речами та їжею, і тих, хто просто співчувавреволюціонерам.До того, що відбувалося, неможливо було ставитися байдуже.У лютневі дні дворічної давнинивиявилися найгарячішими днямив історії Революції Гідності. Але розстріляний та скалічений Майдан вистояв, пережив своїх катів. КровНебесної Сотні стала вироком для злочинної диктатури. Своїм життямвонивикупили свободу для мільйонів українців і дали нам шанс збудувати новудемократичну правову державу.

Присутні на заході вшанували хвилиною мовчання невмирущу пам'ять героїв Небесного Війська.

Учні 5-6 класів Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, ліцей» ім. О.Кушнірука прослухали інформаційну хвилинку «Нам жити і пам'ятати» про героїчний подвиг героїв Небесної Сотні. Також у навчальному закладі для учнів 7-9 класівбуло проведено тематичний меморіальний захід із вшанування учасників Революції Гідності, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії та європейського майбутнього нашої держави.

19 лютого навчальний день для учнів 10-11 класів ІзяславськогоНВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, ліцей» імені О.Кушнірука розпочався виконанням Державного Гімну України. Це був урок-реквієм, присвячений Героям Небесної Сотні, які загинули в лютому 2014 року в Києві на майдані Незалежності.


Ведучі ознайомили із героїчними та трагічними сторінками нашої країни.
Україна не раз піднімалася з колін. Побита і ціла в ранах та нездоланна для ворогів своїх, вона йшла ворогу під кулі, щоб захистити всіх своїх дітей.

22 листопада 2013 року заява влади призупинити підготовку до підписання угоди про Євроінтеграцію сколихнула народ України. По містах почали збиратися студентські протестні акції.

Проти мирних мітингувальників кинули внутрішні війська, спецпідрозділ «Беркут», на дахах будинків розмістили снайперів, завозили проплачених «тітушок». В один день тисячі мирних людей стали солдатами свого народу.

На відкритий історичнийурок «Герої не вмирають!» завітав активний учасник волонтерського руху Ізяславщини благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей отець Володимир Ковальчук. Він виступив із теплими словами-спогадами та вірою в найкраще майбутнє, а також передав учням нашого закладу прапор із підписами вдячності від воїнів АТО з міст Попасна і Краматорська, який він привіз звідти, коли передавав нашим захисникам подарунки від жителів Ізяславщини.

З нагоди вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні 19 лютого в Ізяславському НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ст… № 5 ім.О.Онищука, гімназія»відбулося засідання«круглого столу» «Герої не вмирають», участь в якому взяли учні 10-х класів закладу.

Спікерами на ньому були вчителі суспільних дисциплін закладу Марія Демянюк, Емілія Тукало, Зоя Тукало.

Звертаючись до присутніх, вони наголосили на важливості подій, які сталися під час Революції Гідності та змінах, що відбулися у кожному з нас, адже прагнення до свободи та зміни в державі неможливі без участі громадян країни. А оскількиприсутня на зібранні молодь – майбутнє нашої держави, то варто, аби кожен з нас намагався змінити на краще світ довкола себе завдяки активній громадянській позиції.

Присутні на заході переглянули відеосюжет «Небесна Сотня. Зима, що нас змінила» та вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної сотні.

Про події на Майдані розказав учасник тих подій, директор районної бібліотеки Богдан Дмитрук. Він зазначив, що Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей. Майдан пробудив приспану десятиліттями національну свідомість нашого народу. Події останніх місяців 2013-го і початку 2014-го року перетворилися на справжню національну стихію, в якій передався нескорений дух нашого народу. Люди, які вийшли в ті буремні дні на Майдан, розкрили всім очі, змусили подивитися на життя зовсім по-іншому, своїм прикладом показали, як треба сьогодні відстоювати незалежність, любити Україну та свій народ.

Серед тих, хто загинув на Майдані – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти. Кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури.

Також для учасників круглого столу прозвучала пісня «Пливе кача по Тисині», яка стала тугою, смутком, неофіційним жалобним Гімном України. Під цей пісенний щем, його багатоголосся тисячі українців прощалися із Героями Небесної Сотні, і тепер цей твір веде наш народ шляхами пам'яті.

Захід пройшов у формі конструктивного діалогу. Молодь цікавили події, які відбувалися на Майдані та як вони вплинули на наше сьогодення. По завершенні всі погодилися, що такі зустрічі варто перенести на міжшкільний рівень, куди слід запрошувати зацікавлених осіб, щоб разом формувати активну громадянську позицію, що позитивно впливає на патріотичне виховання нашої молоді й відстоювання прав і свобод майбутніх поколінь.

19 лютого в Ізяславській спеціальній загальноосвітній школі-інтернат був проведений урок пам'яті «Нескорений майдан», приурочений Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року).


Учні із цікавістю прослухали розповідь про історію Майдану. Переглянули відео «Небесна сотня. Юні ангели». На захід був запрошений учасник Євромайдану, волонтер Володимир Павлюк, який устами очевидця розповів дітям про реальні події, що відбувались на Євромайдані. Події недалекої минувшини є актуальними і сьогодні. Українське прислів'я говорить: «У вогні залізо перетворюється на сталь, у боротьбі народ перетворюється на націю». Захід нікого не залишив байдужим.


400
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.