Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Ізяславщина вшановує 75-ту річницю початку трагедії Бабиного Яру

Ізяславщина вшановує 75-ту річницю початку трагедії Бабиного Яру

До 75-річчя трагедії Бабиного Яру

Ізяславщина вшановує 75-ту річницю початку трагедії Бабиного Яру

29 вересня 2016 року Україна вшановує 75-ту річницю однієї з найтрагічніших сторінок в історії Голокосту – масове вбивство євреїв 29-30 вересня 1941 року у Бабиному Яру в Києві. Аби увічнити пам'ять про жертв звірств, скоєних нацистами під час окупації столиці України, та щоб запобігти повторенню злочинів проти людяності, Президент України підписав окремий указ щодо заходів у зв'язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру.

В четвер, 29 вересня, у приміщенні Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею відбувся меморіальний захід «Уроки пам'яті трагедії Бабиного Яру та «бабиних ярів» України».

У заході взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, керуючий справами районної ради Леся Божко, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, працівники бібліотечних закладів, педагоги та учнівська молодь, представники Ізяславського районного товариства єврейської культури «Ейнікайт», жителі міста.

Захід розпочав завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук. Він зробив історичний екскурс про трагедію Бабиного Яру та Голокосту на теренах України. Зокрема було зазначено, що зранку 29 вересня понад 30 тисяч євреїв прибули на північну околицю Києва невеликими групами. Їх розстрілювали по 30-40 чоловік і скидали в рів. Після того, як він наповнювався 2-3 рядами тіл, мертвих присипали землею. За два дні у Бабиному Яру зондеркомандою 4а під командуванням штандартенфюрера Пауля Блобеля і за підтримки двох підрозділів полку поліції «Південь» було розстріляно 33 771 чоловік. Наступні розстріли євреїв відбулись 1, 2, 8 і 11 жовтня 1941 року.

Протягом 1941-43 років у Бабиному Яру було розстріляно 621 члена Організації українських націоналістів, 100 матросів Дніпровського загону Пінської воєнної флотилії, знищено 5 циганських таборів. За оцінками, за три роки у Бабиному Яру було розстріляно від 70 000 до 200 000 чоловік. Крім того, у Сирецькому концтаборі, де утримувались колишні комуністичні активісти, підпільники і військовополонені, за роки війни загинуло більше 25 тисяч осіб. Коли почався відступ німецької армії з території СРСР, нацисти намагались сховати сліди злочинів — їм вдалось ексгумувати частину тіл і спалити їх, але залишились численні свідки і криміналістичні докази розстрілів мирного населення Києва.

Трагічні сторінки історії закликають народи світу до пильності. Адже і сьогодні слушно нагадати відомий афоризм: «Історія – не вчителька, а наглядачка… Вона нічого не навчає, а лише карає за незнання уроків».

До присутніх на заході звернулись заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, керуючий справами районної ради Леся Божко, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко та головаІзяславського районного товариства єврейської культури «Ейнікайт» Борис Тузман.

Присутні на заході вшанували пам'ять жертв Бабиного Яру, всіх встановлених та невідомих жертв Голокосту.

Учні Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 підготували розповідь про «Праведників народів світу» з числа жителів Ізяславського району, які ризикуючи своїм життям та життям своїх рідних, близьких, сусідів, в роки Другої світової війни рятували євреїв від нацистів: Финкель (Якубовску) Марію, Кроповенского Михайла, Свешникову Євгенію, Демус Броніславу, Никитенко (Демус) Галину, Моісеєва Івана, Зубрицку Наталію, Корнелюка Івана, Корнелюк Ганну, Корнелюка Георгія, Радаеву (Корнелюк) Галину, Соловйову Домнікію.

Директор музею Людмила Левицька ознайомила учасниківмеморіального заходу із тематичною виставкою матеріалів із фондів музею та відеопрезентацією, присвячених 75-річчю трагедії Бабиного Яру.

По завершенню заходу завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, головаІзяславського районного товариства єврейської культури «Ейнікайт» Борис Тузман поклали квіти до братських могил на місці масових розстрілів євреїв в лісі по дорозі на село Білеве, на березі річки Сошенка поблизу села Сошне тав селі Кунів.

Кожного року у вересні до пам'ятників у Бабиному Яру та «бабиних ярів» України лягають вінки і свіжі квіти. Сюди приходять пом'янути близьких і далеких родичів, приїздять вшанувати жертв звірств одних людей проти інших громадяни різних країн з усіх куточків світу. І ми нині вклоняємося загиблим і ще раз згадуємо страхіття жорстокої війни та свавілля. Це нас надихає на рішучі дії – українське суспільство має об'єднатися навколо ідеї побудови в Україні правової європейської держави, мусить навчитися захищати себе та свої цінності й у жодному разі не допустити повторення таких гуманітарних катастроф, злочинів проти людяності.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

85
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.