Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Ізяславщина відзначила 85-річний ювілей УТОСу

Ізяславщина відзначила 85-річний ювілей УТОСу

Ювілей події 85-річної давності, яка стала доленосною для незрячих України, зібрав 21 червня актив Ізяславської територіальної первинної організації УТОС. Війни, голод, часи репресій – ці історичні події стали причиною виникнення у 1933 році Українського товариства сліпих. У різних містах України виникли кустарні артілі сліпих. Умови того часу формували новий образ незрячого, як людини з високим почуттям власної гідності, господаря власної долі, шляхом досягнення матеріальної і духовної незалежності. На місцях організовувалися товариства сліпих (міськтоси, райтоси), які займалися культурно-просвітницькою роботою серед незрячих, організовували гуртки з вивчення шрифту Брайля та художньою самодіяльністю. Тому створення Всеукраїнської організації сліпих було саме на часі і цю ідею підтримувала широка громадськість України.

Актив організації із ювілеєм привітала її керівник Надія Макаревич. Вона зокрема зазначила, що від 1933 року спливали роки, бурхливо розгорталася діяльність УТОС. Зміцнювалися і розширювалися наявні артілі і майстерні, які поступово перетворювалися у цілі підприємства з обласними та територіальними організаціями з різними структурними підрозділами. У радянські часи, як і сьогодні, Українське товариство сліпих було і є однією з найпотужніших і найвпливовіших громадських організацій нашої країни, яке об'єднало людей з інвалідністю по зору. В усі часи УТОС забезпечував незрячих роботою, надавав реабілітацію в усіх сферах життя.

З нагоди ювілею УТОСу учасників святкового заходу привітали заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, заступник Ізяславського міського голови Віталій Андрійчук, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко, директор Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Володимир Сахнюк, голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй.

«Ви — люди, які перемогли, ви — приклад для багатьох українців як не зневіритись, не здатись та не опустити руки. Ми вами пишаємось і гордимось. Дякую за те, що ви даєте можливість людям, які перебувають поруч, відчувати себе достойно. Така поважна річниця — 85-річчя організації говорить сама за себе. Це роки невтомної, складної та відданої праці задля інших людей, для того, щоб їхнє життя було повноцінним. Ви втілюєте хороші ідеї та досягаєте поставлених цілей», — сказав у своєму вітальному слові заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко.

Під час святкового заходу активу організації було вручено відзнаки районної державної адміністрації, районної ради, Ізяславської ТПО УТОСу.

Надія Макаревич від імені членів організації подякувала представникам влади, соціальним партнерам за плідну співпрацю та вручила Подяки організації. Зокрема вона наголосила: «Ми дуже різні. З різними долями, проблемами і досягненнями, бідами і радощами. Але ми разом. І разом – ми сила. Разом ми долаємо наші проблеми і відстоюємо наші права та інтереси. Разом ми шукаємо діалог із державою, аби були створені гідні умови для нашого життя та інтеграції у суспільство. Разом ми можемо і повинні долати всі труднощі нашого сьогодення. У нас є чудовий потенціал і ресурси, у нас є прекрасні і розумні люди для розвитку і процвітання нашого Товариства».

Під час заходу було відмічено, що головним завданням, яке стоїть перед суспільством — це забезпечення гармонійного входження людей з особливими потребами у звичайне, повсякденне життя, створення комфортних умов перебування осіб із інвалідністю у соціальних закладах, на вулиці, громадському транспорті.

Святковим подарунком для учасників святкового зібрання стала концертна програма від аматорів сцени Ізяславського районного будинку культури та Ізяславської дитячої школи мистецтв.

ФОТОКОЛАЖ


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

78
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.