Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Ізяславщина відзначила День визволення України від німецько-фашистських загарбників

Ізяславщина відзначила День визволення України від німецько-фашистських загарбників

28 жовтня – День визволення України від німецько-фашистських загарбників, який було встановлено Указом Президента України № 836 від 20.10.2009 р. з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні.

З нагоди 73-ї річниці визволення України від нацистських загарбників 27 жовтня в Парку Слави міста Ізяслав відбулася урочиста церемонія покладання квітів до меморіалу воїнам-визволителям. У ній взяли участь: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, ветерани Другої світової війни, актив районної ветеранської організації, делегації трудових колективів міста, учнівська молодь.

Під час церемонії покладання квітів спікером заходу, завідувачем сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктором Кучеруком було зазначено, що в ході Другої світової війни саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.

Після Сталінградської битви (листопад 1942 року – лютий 1943 року) хід війни докорінно змінився. Перші населені пункти України на східному Донбасі були звільнені в грудні 1942 р.

Остаточне ж визволення українських земель почалося в ході Курської битви (5 липня — 23 серпня 1943 р.). 23 серпня війська Степового фронту звільнили Харків.

Розвиваючи успіх, радянські війська у вересні 1943 р. вийшли до Дніпра. У вересні-жовтні 1943 р. розгорнулася героїчна битва за Дніпро, на якому німці намагалися створити неприступну лінію стратегічної оборони, так званий «Східний вал». «Східним валом» фашисти назвали укріплення на правому березі Дніпра. Тут їм удалося сконцентрувати значні військові сили, зокрема есесівські танкові дивізії «Адольф Гітлер», «Рейх» та інші. Командування вермахту розраховувало на те, що Дніпро як багатоводна річка з високим правим берегом стане надійним оборонним рубежем. «Радше Сонце впаде в Дніпро, ніж радянська армія здолає Східний вал» – хвалькувато заявляв Гітлер.
Кульмінацією битви за Дніпро було визволення Києва від окупантів. Ціною величезних людських втрат радянські війська звільнили місто 6 листопада 1943 р. Гітлерівське командування за будь-яку ціну намагалося відбити Київ, зосередивши на цьому напрямку значні танкові та моторизовані сили. Але у результаті успішних бойових дій радянські війська оволоділи на правому березі Дніпра територію площею близько 500 кв. км.

Київська наступальна операція завершила корінний перелом у ході Другої світової війни й мала надзвичайний вплив на весь наступний характер воєнних дій.

У 1944 р. радянське командування силами чотирьох Українських фронтів здійснило серію наступальних операцій, остаточно визволивши територію України.

27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород. 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави.

Битва за визволення України тривала 22 місяці. Україна була ареною жорстоких кровопролитних боїв. Саме в Україні вирішувалася доля війни в Європі. Саме тут проводилася більшість великомасштабних операцій 1941-1944 років, які зрештою вирішили долю всієї війни.

За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських солдатів і офіцерів і майже 1,4 млн. військовополонених. На окупованій території України загинули близько 3,9 млн. осіб – кожен шостий мешканець. Понад 2 млн. українців були вивезені для примусової праці до Німеччини.

Повністю або частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тис. сіл, близько 10 млн. людей залишилися без даху над головою, знищено понад 16 тис. промислових підприємств.

Воїни-українці зробили вагомий внесок у перемогу над нацистською Німеччиною та її союзниками. Радянськими бойовими нагородами було відзначено 2,5 млн. осіб. Українцями були маршали С.Тимошенко, Р.Малиновський, А.Єрьоменко, П.Рибалко, С.Руденко, генерали В.Герасименко, П.Жмаченко, К.Москаленко, І.Кириченко та інші. Маршали й генерали українського походження очолювали більше половини з 15 фронтів, які діяли в період боротьби з німецько-фашистськими загарбниками.
На відзнаку мужності й героїзму українського народу, який захищав свою землю від поневолювачів, почесне звання «Місто-герой» було присвоєно містам Київ, Одеса, Керч і Севастополь.

Зазнавши в роки Другої світової війни величезних людських і матеріальних втрат, Україна зробила неоціненний внесок у спільну перемогу об'єднаних націй перемогу над фашистською Німеччиною і її союзниками.
86
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.