Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Ізяславчани вшанували пам'ять Великого Кобзаря

Ізяславчани вшанували пам'ять Великого Кобзаря

Ізяславчани вшанували пам'ять Великого Кобзаря

У місті Ізяслав перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель, заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук біля пам'ятного знаку Великому Кобзареві взяли участь у заходах з нагоди 204-ї річниці від дня його народження.

Завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук звернувся до присутніх на заході із словом про видатного сина УкраїниТараса Шевченка. Він згадав «…незлим, тихим словом…» про нашого дорогого і відомого поета, письменника, художника, говорив про неоціненний вклад, зроблений ним в українську і світову літературу, про важливість й доцільність вивчення його творчості та вшанування доброї пам'яті нинішніми і майбутніми поколіннями.

Звертаючись до присутніх, Віктор Кучерук зазначив: «9 березня вся Україна і світ відзначає 204-ту річницю від дня народження Великого українського сина Тараса Шевченка. Постать Кобзаря єднає Захід і Схід України, а його творчість є дуже актуальною для нашого сьогодення. Тому ми маємо згуртуватися довкола патріотичних ідей Шевченка задля відродження миру і злагоди в українському суспільстві. Переконаний, спільно ми побудуємо вільну і незалежну Україну, де пануватимуть спокій, мир і злагода. Нехай непереборна і незламна воля Тараса Шевченка додає нам наснаги на майбутнє…».

Також біля пам'ятного знака пролунало декілька творів Великого Кобзаря.

Присутні на знак пошани до генія українського народу поклали до пам'ятного знака квіти.

Березень завітав в Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» останніми морозами, заметіллю і першим, хто його зустрів, був Тарас Шевченко, чий портрет прикрашає вестибюль закладу. «Учітеся, Брати мої, думайте, читайте!» — цими словами починається кожен робочий день школи і саме ці слова стали візитівкою Шевченківського життя. Про те, які заходи і сюрпризи очікували на учнів під час Тижня Кобзаря, повідомив тематичний випуск шкільної газети «Сучасник», інформацію про перебіг Тижня доповнила виставка довідкової та художньої літератури творчих доробок учнів і вчителів «Вічне Тарасове слово». Учні 5-11 класів писали диктанти і перекази на шевченківську тематику, а хто має хист до віршування – дарували свої поезії пам'яті Кобзаря. Стало доброю традицією проведення конкурсу на кращого декламатора творів Т.Г.Шевченка – устами учнів ридали Катерина, сердешна наймичка просила вибачення у сина, а Назар Стодоля був щасливий у своєму коханні. Також учні закладу взяли участь в онлайн-читаннях творів Т.Г.Шевченка, які проводились в Ізяславській центральній районній бібліотеці.

Вчителі-словесники та учні-старшокласники представляли власні мультимедійні презентації «Кобзар завжди серед нас», з учнями 7 класів було проведено брейн-ринг «Пам'яті Т.Г.Шевченка присвячується». А як же без подорожі?! Заочну подорож «Шевченко та Хмельниччина» з елементами пошуково-дослідницької роботи провели вчителі з учнями 8 класів. З учнями 9 класів була проведена літературна гра «Кращий із кращих», під час якої були відзначені кращі знавці життя і творчості Тараса Шевченка. 10-11 класи, як найстарші учні, готувалися до конференції «Жіночі образи у творчості Т.Шевченка», презентували власні дослідження з теми, вдало проводили тематичну дискусію.

Під час уроків творчої майстерності, які проводила вчитель малювання Бондарук В.Д., учні малювали малюнки, створювали аплікації за мотивами Шевченкових творів. Дуже вразив учнів 9 класів перегляд кінофільму «Назар Стодоля», створеного за мотивами однойменного твору Кобзаря; сучасні підлітки зробили висновок, що для честі, гідності, поваги і кохання не існує меж часу. А він, час, невпинно летить вперед. Щось відшаровується, натомість з'являється нове, яскраве, загадкове. Але є речі, які завжди будуть незмінними – це пам'ять роду, поколінь, історії, Шевченка. Вони – вічні.

У день народження видатного сина України Тараса Григоровича Шевченка працівники Васьковецького сільського будинку культури разом із учнями Васьковецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок»біля погруддя Великому Кобзарю, що в селі Васьківці, читали твори та співали пісні та вірші Т.Г. Шевченка. А також за традицією поклали квіти до пам'ятника видатному сину України.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

99
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.