Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Ізяславчани долучилися до написання XVI Всеукраїнського диктанту національної єдності

Ізяславчани долучилися до написання XVI Всеукраїнського диктанту національної єдності

Представники Ізяславщини долучилися до написання XVI Всеукраїнського диктанту національної єдності

9 листопада 2016 року, коли всі справжні українці відзначають День української писемності та мови, в ряді загальноосвітніх навчальних закладів Ізяславського району долучилися до масштабного проекту Національної радіокомпанії України – написання XVI Всеукраїнського диктанту національної єдності.

Цей захід вже шістнадцять років єднає українців, як у нашій країні, так і за кордоном, демонструючи солідарність тих, хто шанує рідне слово і плекає рідну мову.

У написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності взяли участь не лише учні, а й їх педагоги, керівники закладів та всі бажаючі, хто прагне зберігати і розвивати рідну мову. Серед тих, хто долучився до написання диктанту, колективи Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1 та Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№2, ліцей» ім.О.Кушнірука.

Укотре диктант диктував доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. До слова, текст диктанту «Україна на зламі тисячоліть» — авторський і створений на замовлення Українського радіо спеціально до Дня мови.

Він налічував близько півтори сотні слів і складений відповідно до всіх приписів і норм українського правопису. Проте кожне його слово яскраво охарактеризувало історичні віхи з історії України: благословення гір київським апостолом Андрієм Первозваним, діяльність Анни Ярославни –королеви Франції, звитяга козацької доби до новітніх героїв України, які на сходідержави захищають її суверенітет, незалежність та територіальну цілісність.

Знаково звучало сьогодні речення диктанту: «Сьогодні ми по особливому розуміємо Шевченкову настанову любити Україну «во врем'я люте» і знаємо, що вистоїмо, бо за нами правда й славна історія».

Як зауважують його учасники, написання диктанту стало не лише перевіркою знань української мови, а й певним стимулом завжди спілкуватися державною мовою, постійно її вивчати, популяризувати та берегти як символ могутньої української держави.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

18
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.