Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Інформаційно-роз’яснювальна робота - засіб попередження лісових пожеж

Інформаційно-роз’яснювальна робота - засіб попередження лісових пожеж

Щорічно з настанням весняно-літнього періоду виникає реальна загроза виникнення лісових пожеж. Основна причина виникнення лісових пожеж людський фактор. Недбайливе поводження з вогнем у лісі призводить до виникнення масштабного лісового лиха, яке приносять з собою великі екологічні, економічні та естетичні збитки.

Сектором державної лісової охорони Національно природного парку «Мале Полісся» активно ведеться інформаційно-роз'яснювальна робота по регіону, в місцях масового відпочинку населення, публікуються відповідні матеріали у засобах масової інформації, на офіційному сайті установи та на сторінках у соціальних мережах Facebook й Instagram.

Щоб попередити пожежу, перебуваючи в лісовій та парковій зоні на відпочинку, потрібно обов'язково дотримуватися вимог пожежної безпеки, які передбачають заборону:

  • розведення багать у лісі (крім тих, що пов'язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);
  • заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
  • палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, крім місць, що обладнані для цієї мети;
  • залишати у непередбачених для цього місцях обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я тощо;
  • заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;
  • експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою;
  • палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо);
  • звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо;

Пам'ятайте! Згідно Статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення вимог пожежної безпеки в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від тридцяти п'яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Додамо, що окрім штрафу, порушнику доведеться сплатити ще й за шкоду, заподіяну лісу.

Адміністрація НПП «Мале Полісся» звертається до населення з проханням утриматись від розведення вогню під час відпочинку в лісових масивах, а в крайньому випадку — неухильно дотримуватися правил поводження з вогнем у лісі, аби вберегти зелені насадження від біди, адже пожежу легше попередити ніж боротися з нею.

Захист лісів від руйнівних пожеж — це наша спільна справа! Ліс — наше багатство! Маємо надію, що зможемо оперативно й злагоджено діяти в будь-якій надзвичайній ситуації.


НПП «Мале Полісся»

82
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.