Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Інформація для вчителів та виховательок, які поїхали за кордон

Інформація для вчителів та виховательок, які поїхали за кордон

Вчительок та виховательок, які тимчасово виїхали за кордон не мають права змушувати негайно повернутися в Україну. Про це заявила заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.

У соціальних мережах та ЗМІ почали поширювати чутки про те, що згідно ухваленої Постанови КМУ «Деякі питання організації роботи працівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки на період воєнного стану», працівниці освіти повинні негайно повернутися до України.

За словами пані Олени, це не відповідає дійсності. 

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов пояснив, що «Заклад освіти комунальної форми власності не є суб’єктом господарювання державного сектору економіки. Дистанційно працювати вчителю із-за кордону можна, для цього не потрібно відрядження». 

Отже, керівники закладів освіти та органів управління освітою, які вимагають від вчителів на цій підставі негайно повертатися в Україну — перевищують свої повноваження.

«Не забуваймо, що абсолютна більшість педагогів в українських школах і садочках — це жінки. І багато хто з них мають дітей, життя яких вони рятували, знайшовши тимчасовий захист в країнах ЄС.» — наголосила Олена Кондратюк. 

Також вона закликала Кабінет Міністрів України для уникнення непорозумінь надати детальні роз'яснення щодо того, кого саме стосується згадана постанова від 26 квітня 2022 р. № 481 та якими є механізми її реалізації.

Наталія Поплавська

194
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.