Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Грошова допомога від ООН для пенсіонерів: інструкція, як її отримати

Грошова допомога від ООН для пенсіонерів: інструкція, як її отримати

Міжнародні організації надають перевагу незахищеним верствам населення з найбільш постраждалих від війни регіонів.

Деякі літні українці у різних містах почали створювати черги до банків. Такий ажіотаж викликало бажання отримати грошову допомогу від ООН. Йдеться про виплату понад двох тисяч гривень впродовж трьох місяців для вразливих верств населення. Проте, щоб подати заявку, не потрібно йти до банку. Зареєструватися можна лише на державному порталі єДопомога. Також потрібно розуміти, що ймовірно не усі отримають гроші.

Хоча інформація про міжнародну допомогу вразливим верствам населення є правдивою, навколо цієї теми з’явилося чимало маніпуляцій. Мовляв, пенсіонеру потрібно подати заявку й «точно невдовзі надійдуть гроші». Це не зовсім так — немає жодної стовідсоткової гарантії.

За інформацією Міністерства соціальної політики, заявку на порталі єДопомога може залишити кожен українець. Державні органи збирають і перевіряє подану інформацію. Натомість рішення про виплату грошей приймають міжнародні організації. Для них пріоритетними є найбільш незахищені верстви населення. Це внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю, пенсіонери, одинокі матері й батьки, багатодітні сім’ї… Але й тут є одне «але».

Кому надають міжнародну грошову допомогу

Згідно з порталом єДопомога, гроші українцям виплачує не лише ООН. Це різні організації, які висувають власні умови. Наприклад, представники Червоного Хреста можуть протягом трьох місяців виплачувати по 2 тисячі 500 гривень для малозабезпечених сімей по всій Україні. Однак перевагу вони надають для внутрішньо переміщених осіб з найбільш постраждалих регіонів Донецької, Луганської, Одеської, Харківської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської областей. Аналогічна ситуація з літніми українцями, які одержують до 3 тисяч гривень пенсії.

Натомість жодних територіальних умов не висуває Представництво дитячого фонду ООН в Україні. Для нього пріоритетними є дві категорії населення. Перша — сім’ї, які мають трьох і більше неповнолітніх дітей, з яких принаймні одна дитина не досягла двох років. Друга — сім’ї, які мають двох і більше неповнолітніх дітей, з яких принаймні одна дитина має інвалідність. Ця організація виплачує продовж трьох місяців по 2 тисячі 220 гривень на кожного члена родини, але не більше як на п’ять людей.

Як подати заявку на отримання міжнародної допомоги: покрокова інструкція

1. Спершу потрібно перейти на порталі єДопомога у категорію «Виплати від міжнародних організацій» за адресою: aid.edopomoga.gov.ua. Там слід натиснути кнопку «Заповнити заявку на допомогу».

Важливо! Нині не існує альтернативного способу оформити таку міжнародну допомогу. Це можна зробити лише через портал єДопомога. Також не варто йти у банк — там не допоможуть подати заявку, а лише оформлять картку. Однак у Мінсоцполітики зазначають, що наявність міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) не є обов’язковою умовою для виплат від деяких міжнародних організацій.

2. Вкажіть свій соціальний статус: внутрішньо переміщена особа, особа з інвалідністю, пенсіонер, одинока мати або батько, багатодітна сім’я, отримувач допомоги малозабезпеченим сім’ям. Можна обрати одразу кілька категорій. Наприклад, якщо ви одночасно пенсіонер й маєте інвалідність, зростає ймовірність надання вам міжнародної допомоги.

3. Заповніть анкету. Вкажіть свої ім’я, прізвище, по батькові, індивідуальний податковий номер (якщо його не має, можна натиснути відповідну кнопку), дату народження, номер мобільного телефону. І підтвердьте, що погоджуєтеся на обробку ваших персональних даних.

4. Вкажіть серію та номер паспорта, яким органом він виданий і коли.

5. Зазначте адресу поточного місця проживання: область, район, населений пункт, вулицю, номера будинку й квартири. А також — свій поштовий індекс.

6. Зазначте, чи на вашому утриманні діти до 18 років і недієздатні особи. Якщо так, заповніть анкети про них.

7. Наприкінці вкажіть свій рахунок для виплати грошей — IBAN. Однак, якщо його у вас немає й ви не хочете його оформлювати, натисніть «В мене немає банківського рахунку». У такому разі ви зможете отримати кошти через Укрпошту.

Далі залишається лише чекати на отримання міжнародної допомоги. Однак будьте морально готові, що її вам не зарахують. До речі, перевірити статус своєї заявки також можна на сайті єДопомога. У такому разі вам потрібно натиснути відповідну кнопку та вказати паспортні дані.

Сайт "Є"

252
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.