Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​Громада Ізяславщини відзначила День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

​Громада Ізяславщини відзначила День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця пам'ятна дата також приурочена до роковин виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році. Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року Указом Президента України на заміну радянському Дню пам'яті воїнів-інтернаціоналістів.

Афганська війна (1979-1989) була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу та стала однією з вагомих причин його краху. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю — війна була програна.

За десять років неоголошеної війни на поле бою було відправлено більше 160 тисяч українців — кожен 4-й з 600-тисячної армії.

Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули близько 15 тисяч вояків, із них майже 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовами, 711 дітей – сиротами. Більше 8-ми тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.

На сьогодні в Україні – близько 150 тисяч ветеранів Афганістану. Мало хто з них сподівався, що на мирній Батьківщині, на власній землі їм ще доведеться воювати із завойовником і окупантом – Російською Федерацією.

Крім афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України. У період незалежності в миротворчих операціях за межами країни загинуло 49 військових.

З самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників, багато з них, на жаль, загинуло.

У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.

15 лютого в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбувся меморіальний захід, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-й річниці виведення радянських військ з Афганістану. До учасників заходу звернулись голова районної ради Сергій Шлегель та голова районної громадської організації воїнів-інтернаціоналістів Василь Тележинський. За активну громадянську позицію відзнаками районної державної адміністрації, районної ради, обласної громадської організації Спілки ветеранів Афганістану була нагороджена група учасників бойових дій в Афганістані.

Аматорами сцени Ізяславського району було підготовлено тематичну музичну програму.

Далі учасники заходу поклали квіти до меморіалу Олегу Онищуку та уродженцям Ізяславського району, які загинули в Афганістані.

Сектор громадського апарату Ізяславської райдержадміністрації
104
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.