Стоматологія
Друк на футболках і чашках

"Голодомор — помста за свободу, помста за революцію"

"Голодомор — помста за свободу, помста за революцію"

Історики пояснюють: Сталін організував геноцид, щоб покарати українців за незалежність 1917—1921 років.

Українці та світ щороку, в останню суботу листопада, вшановують пам'ять убитих Голодомором 1932–33 років.

Національні пам'ятні заходи у 2017 році до роковин геноциду проходять під гаслом «Голодомор — помста за свободу, помста за революцію».

Як відомо, у 1917—1921 українці відродили власну державність. Українська Революція не лише повернула нашу Батьківщину на мапу світу. Нова держава задекларувала демократичний лад та дотримання основних прав і свобод людини. З перших днів Українська Народна Республіка протистояла російській інформаційній та військовій агресії. Втім війна більшовиків проти України не завершилася із падінням державності.

Вже через десятиліття більшовики завдадуть остаточного, на їх думку, удару по окупованій Україні. Насильницьке вилучення продовольства, блокада сіл та цілих районів, заборона виїзду за межі охопленої голодом України, репресії — все це мало знищити українське прагнення незалежності й самих українців.

У 1932-33 роках нам хотіли винести вирок смерті.

У 1932-33 роках мільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей, мільйони наших рідних і близьких були без жалю винищені голодомором.

У 1932-33 роках наш народ пережив катастрофу, яка могла зупинити життя всієї нації.

Саме про це було наголошено 25 листопада у місті Ізяслав біля меморіалу пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій, де відбувся жалобний захід, присвячений пам'яті жертв найбільшої гуманітарної катастрофи України за всію її історію – ВЕЛИКОГО ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 років.

Вшанувати пам'ять жертв голодомору прийшли перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, численні жителі та гості міста, учнівська молодь, представники місцевих засобів масової інформації.

За душі безневинних жертв ГОЛОДОМОРУ піднесли спільну молитву благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський, патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук, настоятель костелу святого Йосипа міста Ізяслав Риком-католицької церкви о.Едуард Пюро, священик соборного храму Різдва Христового міста Ізяслав Української Православної Церкви о.Олександр Філюк.

У своєму зверненні до учасників меморіального заходу перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук зазначив, що у буремному ХХ столітті Ізяславщина, Хмельниччина та вся Україна зазнали страшного лиха: мільйони людей прийняли мученицьку смерть від масового голоду. «Це сталося не через пошесть чи неврожай. Голодомор був однією з ланок репресивного ланцюга більшовицької влади, яка взяла на озброєння ідеологію побудови світу на нових засадах – без Бога та морального закону. Оголошуючи благо народу головною метою, насаджуючи свій рай на землі, тодішня влада натомість засіяла її людськими кістками та зросила річками сліз та крові», — сказав посадовець.

Також було зазначено, що українців карали смертю за здобуту незалежність від імперій. Геноцид знищив ключові свободи: мільйони позбавлені життя, в країну повернено рабство — селянам обмежили пересування і відібрали паспорти, колгоспи застосовували примусову працю, люди не могли сподіватися на недоторканість житла, не мали свободи релігії, їх обмежили в культурних правах. Але режим не зумів досягнути головного – Україну не зламали.

Голодомор — це помста за свободу.

Бо вірили в Бога!

Бо чинили спротив більшовизму!

Бо зберігали власну ідентичність!

Бо мали українську еліту!

Бо не хотіли бути рабами!

Голодомор — це помста за свободу, помста за революцію!

Під час меморіального заходу об 16.00 год. всі його учасники приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання у пам'ять про усіх встановлених та невідомих жертв Великого ГОЛОДОМОРУ.

Усі присутні, як і вся Україна та весь світ також приєдналися до акції «Запали свічку пам'яті». «Хай у кожному місті й селі, в кожній оселі, в кожній родині старий і малий схилить голову перед пам'яттю невинно убієнних голодом-геноцидом, уклінно припаде до їхніх могил, поставить свічку перед образом Божим. Хай ця хвилина увійде в наші серця тихою молитвою, очистить наші душі від зла. Якби за кожним загиблим засвітити свічку пам'яті, від світла їх полум'я ніч би перетворилась на день» — оголошуючи про початок акції на Ізяславщині, сказав ведучий.

Далі до пам'ятника жертвам голодоморів було покладено вінки, квіти, композиції із колосків та встановлено запалені лампадки.

Представники учнівської молоді вручили кожному, хто був присутній на заході білі паперові ангели, які були виготовленні дітьми в ході районної акції «АНГЕЛИ ПАМ'ЯТІ».

ФОТОКОЛАЖ


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

81
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.