Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Флешмоб до Дня української хустки: сприяємо збереженню українських традицій

Флешмоб до Дня української хустки: сприяємо збереженню українських традицій

В мережі запустили новий флешмоб до Дня української хустки, який відзначатиметься 7 грудня.

Тисячі українок вже фотографуються у яскравих хустках і долучаються до акції в мережі, публікуючи красиві світлини з хештегом #УкраїнськаХустка.

Запровадження Всесвітнього Дня української хустки на державному рівні викликано тим, що споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. На думку вінницьких активістів, які і стали ініціаторами свята, започаткування Дня української хустки сприятиме збереженню та відродженню українських традицій.

Екскурс в історію

Здавна хустка вважалась українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Це невід'ємна частина української культурної спадщини.

Хустка здавна відігравала обрядову роль. Тому вона була невід'ємним атрибутом на весіллі. Коли молодий приходив до молодої він приносив весільну хустку (турпан). Ним молодий пов'язував молоду через плече. З цим турпаном молода не повинна була розлучатися протягом всього весілля. До нині зберігся також звичай, без якого не обходиться жодне весілля на Західній Україні – «покривання» молодої хусткою. Цей звичай є символом того, що вона ніколи вже на вечорниці, до дівчат, не піде, бо вона стає заміжньою жінкою, господинею в домі. В інших народів хустка відіграє також важливу схожу роль. Так, у монголів вона означає єднання молодих під час одруження: наречені тримають її за різні кінці. У німців, за тірольським звичаєм, на весіллі мати дає дочці хустку для втирання сліз. Після одруження дочка кладе її на особливе місце в шафі — щоб ніколи за життя не користуватись нею. Цю хустину жінка забирає з собою в могилу. Нею прикривають очі померлій.

У козацькі часи хустка також була символом вірного кохання, адже дівчата вишивали козакам хустки шовковими нитками та давали їм цей подарунок у дорогу з обіцянкою дочекатись їх повернення.

Однак й нині хустка не втратила своєї актуальності. Більшість українок мають традиційну українську хустку у своєму гардеробі, адже Різдвяний вечір та Коляду не можна уявити без даного аксесуару.

Цей автентичний аксесуар надає сучасним українкам колоритного образу. Звичайно з'явились нові сучасні візерунки, цікаві та неординарні форми, однак, як і колись, найбільш популярними є білі хустки з традиційними рослинними орнаментами троянд, а також червоні та голубі кольори.

То ж сміливо долучайтеся до флешмобу і підтримуйте українські традиції. Хто-зна, можливо, ваше фото визнають одним із кращих не лише в районі, а й в Україні!

123
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.