Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Фільм «Пропала грамота» зібрав поціновувачів українського кіно Ізяслава

Фільм «Пропала грамота» зібрав  поціновувачів українського кіно Ізяслава

У ніч на Івана Купала, 06 липня, на площі Героїв Майдану стародавнього міста Ізяслав було людно. Відбувся черговий етап, започаткованого у травні поточного року під час святкування Дня вишиванки, культурологічного проекту «Кіно просто неба». Усі присутні на один вечір занурилися в атмосферу українського кіно. Важко уявити сучасну людину, яка б не любила хоч іноді провести вільний час за переглядом цікавої кінострічки в колі друзів чи рідних. Тому не дивно, що останнім часом в Україні все більшої популярності набирають кінотеатри просто неба. Ця нині модна в усьому світі тенденція знаходить все більше прихильників, адже перегляд фільмів під зоряним небом дозволяє отримати зовсім інші враження та емоції, ніж по телевізору чи навіть на великому екрані в кінотеатрі. Це вже вдруге в імпровізованому літньому кінотеатрі просто неба відбувся показ кінострічки тавикликало у глядачів неабияку зацікавленість. Цього вечора відбувся перегляд фільму кінорежисера Бориса Івченка, знятого 1972 року, за мотивами твору Миколи Гоголя «Пропала грамота». Героїчна комедія оповідає про повний пригод шлях козаків Василя та Андрія з гетьманською грамотою до цариці у Петербург, а після цього — про їхнє щасливе повернення в рідну Диканьку.

На жаль, ця стрічка виробництва минулого століття не отримала жодної професійної кінонагороди та ще й понад 10 років була під забороною радянської влади, проте зуміла виховати не одне покоління українців, здобувши неофіційне звання найулюбленішого фільму. Адже вона нагадує нам, українцям, що ми з козацького роду.

Комедія «Пропала грамота» стала справжнім українським шедевром не лише завдяки кінорежисеру Борису Івченку, але й геніальному сценаристу Івану Драчу, тріо «Золоті ключі» (Ніна Матвієнко, Марічка Миколайчук, Валентина Ковалевська), що супроводжувало піснями кінострічку, а також самобутнім особистостям — виконавцям ролей Федору Стригуну і Івану Миколайчуку, котрі мали у собі той вогонь козацтва, який надихнув їх, та сміливість відкрити містичну природу українського міфу про козаків.

Перегляд даної кінострічки – класної класики українського кіно — згуртовував ізяславчан різного віку. Люди прийшли великими компаніями та цілими родинами, зокрема з малечею.

Перед переглядом фільму «Пропала грамота» присутні на заході мали можливість ознайомились із купальськими традиціями українців, переглянувши невеликий інформаційний відеоролик.

Затишна атмосфера, безкрає зоряне небо зачарували усіх і зробили вечір дійсно незабутнім.

Організатором заходу виступив Ізяславський районний будинок культури за підтримки Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка».

ФОТОКОЛАЖ


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

65
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.