Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Епідеміологи розповіли про статистику небезпечних інфекцій на Хмельниччині

Епідеміологи розповіли про статистику небезпечних інфекцій на Хмельниччині

Зросла кількість випадків інфікування після укусів кліщів.

Спеціалісти Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб розповіли статистику захворюваності у Хмельницькій області на особливо небезпечні інфекції. Зокрема, щодо випадків хвороби Лайма, яка передається через укуси кліщів, лептоспірозу, джерелами збудників якого найчастіше є інфіковані тварини, та туберкульозу.

Так, за словами спеціалістів, у першому півріччі цього року в Хмельницькій області зареєстровано 25 випадків хвороби Лайма (кліщовий бореліоз), проти 20-ти випадків, які реєстрували за аналогічний період минулого року. Найбільше цьогоріч з приводу укусів кліщів до лікарів зверталися мешканці міст Хмельницький та Кам’янець-Подільський.

Також за шість місяців минулого року було зареєстровано 141 випадок туберкульозу органів дихання, а в поточному році вже 152 таких хворих.

«Проте, у порівнянні з попередніми роками, коли фіксували по 500-600 випадків за рік, показники не є високими, — запевняють в ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». — Хоча мова, скоріш за все, йде не про зниження захворюваності, а про збільшення кількості недообстежених осіб, у зв’язку з міграцією громадян територією України та за кордон».

Значно зросли показники виявлення такої небезпечного захворювання як лептоспіроз. Якщо у першому півріччі минулого року лептоспіроз діагностували лише у одного хворого, то за аналогічний період цього року зафіксовано уже таких 13 випадків.

«Збільшення кількості хворих реєстрували, переважно, серед внутрішньо переміщених осіб, котрі протягом певного часу могли перебувати у місцях укриття та підвальних приміщеннях і контактувати з продуктами життєдіяльності мишовидних гризунів», — зазначають спеціалісти.

Сайт "Є"

285
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.