Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Ехінококоз та його профілактика

Ехінококоз та його профілактика

За період 2017-2018 років в Ізяславському районі зареєстровано 2 випадки захворювання ехінококозом печінки.

Збудником ехінококозу людини є личинкова стадія ціп'яка ехінокока- гельмінта, який при потраплянні в організм людини в печінці розростається в пухирчасту стадію — ехінококову кісту.

Дана інвазія тривалий час може протікати безсимптомно, та, із збільшенням розмірів ехінококової кісти у хворого з'являються скарги: слабкість, відчуття тяжкості в області живота, ниючі болі, розлади травлення. Як реакція організму на наявність живих паразитів можуть виникнути загальні неспецифічні симптоми – втрата ваги, кропив'янка, алергічні реакції. Печінка збільшується в розмірах. При цьому спостерігається пожовтіння слизових оболонок, білків очей і шкіри, змінюється структура тканин печінки, розвивається печінкова недостатність. Можливе нагноєння та ризик розриву кісти печінки.

Як відбувається зараження людини цим гельмінтом? Виявляється, що небезпечною є тільки личинка ехінокока, оскільки дорослі особини паразитують тільки в організмі собак. Основну роль у зараженні людини через брудні руки грає спілкування з інвазованими собаками, на шерсті яких можуть знаходитися яйця і членики ціп'яків ехінокока. Не виключається зараження людини при вживанні в їжу немитих овочів, ягід, фруктів, забруднених фекаліями собак, що містять онкосфери.
Коли яйця ціп'яка потрапляють в кишківник, з них утворюються зародки, які з током крові потрапляють в печінку, де осідають, утворюючи кісту. Ті онкосфери, які подолали печінковий бар'єр, можуть потрапити і до інших органів (легені, почки, кості, серце, головний та спинний мозок та інше).
Немає жодного лікарського препарату, завдяки якому зникла б ехінококова кіста печінки. Лікування лише хірургічним методом. Після проведеної операції необхідно регулярно спостерігатися у лікаря не менше 2-х років після хірургічного втручання. А за рекомендаціями ВООЗ, необхідно перебувати під наглядом протягом 10 років, і тільки по закінченню цього терміну можна вважати пацієнта повністю здоровим і не боятися рецидивів.

З метою профілактики захворювання на ехінококоз слід:

-дотримуватися правил власної гігієни; — не вживати сиру воду з неперевірених джерел;

-мити овочі, фрукти та лісові ягоди;

-сільськогосподарські роботи проводити в рукавичках;

-проводити регулярну дегельмінтизацію домашніх собак і котів.


За матеріалами Ізяславського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України»

101
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.