Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Дитині потрібна родина

Дитині потрібна родина

Пріоритетними формами влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Україні є сімейні форми виховання. Одними з таких форм є прийомна сім`я та дитячий будинок сімейного типу.

Прийомна сім`я –це сім`я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) – окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Максимально в ДБСТ може проживати 10 вихованців.

Метою утворення прийомної сім`ї або ДБСТ є забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім`ї на виховання та спільне проживання.

Між прийомними батьками та райдержадміністрацією, укладається договір про влаштування дітей на виховання та спільне проживання, який визначає права та обов'язки обох сторін. Проживання прийомної дитини в сім'ї фінансується державою (два прожиткових мінімуми на дитину відповідного віку). Одному із прийомних батьків виплачується грошове забезпечення. Прийомні батьки у вирішенні проблем прийомної дитини та сім'ї співпрацюють з фахівцем із соціальної роботи центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, який здійснює соціальне супроводження прийомної сім'ї.

У 2017 році Міністерство соціальної політики України запровадило нову форму сімейного влаштування дітей — патронатна сім'я.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатні сім'ї приймають дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Це своєрідна домашня альтернатива Центрам соціально-психологічної реабілітації. Така форма виховання останні роки існувала в Україні як експеримент. А у 2017 році держава уперше виділила гроші на створення патронатних родин і оголосила набір батьків-вихователів.

Кандидати в патронатні батьки обов'язково проходять спеціальний курс навчання, яке передбачає підготовку батьків до виховання дітей із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім'ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім'ї. Патронатний вихователь зараховується на роботу за трудовим договором до бюджетної установи соціального захисту населення державної адміністрації. Патронатний вихователь отримує заробітну плату та кошти на догляд та виховання дитини (з врахуванням терміну перебування дитини в сім'ї).

За детальною інформацією щодо створення прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу або патронатноїродини можна звернутися до Ізяславського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, який знаходиться за адресою: м.Ізяслав, вул.Незалежності, 43 (ІІ поверх), телефон для довідок: 4-21-38 та до районної служби у справах дітей Ізяславської райдержадміністрації.


За матеріалами Ізяславського районного центру

соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

119
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.