Стоматологія
Друк на футболках і чашках

«Дитина у світі права»

«Дитина у світі права»

«Дитина у світі права»

20 листопада є знаковою подією для всього світу. Саме цього дня у 1989 році Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята Конвенція ООН про права дитини, яка визначила першочерговість інтересів дитини; забезпечення її повноцінного життя та розвитку; залучення до громадського життя; відсутність дискримінації. Цю дату відзначають в Україні як День спільних дій в інтересах дітей – день, коли установи, організації та її звичайні громадяни повинні об'єднати власні зусилля заради захисту дітей від будь-яких посягань. Документ ратифіковано у 195 країнах світу, а з 27 вересня 1991 року Конвенція – частина законодавства України.

Цьогоріч день спільних дій в інтересах дітей відбувся на базіІзяславської центральної районної бібліотеки.Тематика заходу була «Дитина в світі права». Участь у зібранні взяли працівники служби у справах дітей районної державної адміністрації.

Організатори заходу підготували для дітей цікаву та корисну інформацію про права дитини. Присутні учасники довідались, що дитина — маленька людина, громадянин своєї країни і повинна вміти користуватися своїми правами.Основним правом дитини є право на життя. Життя дитини є недоторканим, дитина повинна бути захищеною від усіх видів насильства — фізичного, психологічного, різних зловживань та грубого ставлення. Одразу після народження дитину реєструють у спеціальних органах і вона набуває права на ім'я. З моменту народження дитина набуває громадянства певної держави, яке не можна відібрати. Інша, не менш важлива група прав дитини пов'язана з її життям у сім'ї. Це право на нормальне сімейне життя, на турботу, любов і розуміння з боку батьків. У Конвенції закріплено права, які забезпечують вільний розвиток дитини. Це — право на свободу думок, свободу совісті, право на освіту, на охорону здоров'я.

Крім того діти в усіх країнах повинні мати пристойне життя, а забезпечувати його має держава. Уряди країн, що підписали Конвенцію про права дитини (а їх більше 190), взяли на себе зобов'язання докласти всіх зусиль, щоб поліпшити становище дітей. Підписавши цю Конвенцію, держави зобов'язалися закріпити ці права у своїх законах і у Конституціях. Основний Закон нашої держави також містить перелік громадянських прав і свобод.

А на завершення присутнім учасникам наголошено, що кожна дитина повинна знати, що свої права треба і можна захищати. І потрібно завжди пам'ятати: якщо не хочете, щоб хтось порушував ваші права, не порушуйте права інших!

Захід відбувся досить жвавим та насиченим цікавинками.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

86
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.