Стоматологія
Друк на футболках і чашках

ДП "Ізяславський лісгосп" - плекають сіянці для майбутньої лісокультурної кампанії

ДП "Ізяславський лісгосп" - плекають сіянці для майбутньої лісокультурної кампанії

У ДП «Ізяславський лісгосп» приступили до нового комплексу лісогосподарських робіт – посіву насіння лісових культур. 

Це важливий етап у формуванні якісного посадкового матеріалу, котрий буде використано наступного року і він стане у майбутньому високопродуктивним лісом. 

Нині саме час подбати про це і виконати роботу у стислі терміни. Тож, підготувавши грунт і створивши відповідні умови, у тимчасових лісових розсадниках і теплицях проводиться висів насіння лісових культур.Чимало зусиль було докладено, аби зібрати і зберегти насіння для посіву. 

Скажімо, перед закладанням на зберігання жолуді піддали попередній підготовці – флотації і підсушці. Нині у парові поля розсадника, з додаванням комплексних міндобрив пролонгованої дії, лісівники висівають жолуді дуба звичайного, а це орієнтовно 250 тисяч сіянців.

Непростий шлях до насінини пройшли шишки сосни звичайної та модрини. У шишкосушарці було перероблено 2.2 тони шишок із яких отримано 27 кілограм насіння. Процес починався із окремої теплої кімнати де шишки лежали добу на просушці. Потім їх засипали у барабани для сортування і сушили в сушильній шафі при температурі 40 ºС. Дуже важливо було дотримуватися саме цього температурного режиму, оскільки при більшій температурі насіння пересушується, а при недостатній – шишки не розкриються. 

Після цього насіння провіяли, очистили від крилатки та іншого сміття і засипали на зберігання у скляні ємності. І ось результат невтомної праці лісівників, нарешті, дочекався весни і, потрапивши у грунт, проросте гарними, добірними сіянцями, що стануть за кілька десятиліть високопродуктивним лісом.Загалом у розсадники буде висіяно 20 кілограми насіння сосни звичайної, модрини, ялини із якого виростуть біля 800 тис. штук сіянців, що дадуть початок новому лісу. 

За рік крихітні деревця у середньому підростуть до 15 сантиметрів і стануть повноцінним посадковим матеріалом. Всі ці роботи проводяться під пильним наглядом провідного інженера з лісових культур Мартинова Ігоря Ігоровича, висококваліфікованого майстра своєї справи.

За матеріалами сайту ДП "Ізяславське лісове господарство"

486
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.