Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Дослідження флори та рослинності НПП «Мале Полісся» на передодні Дня науки

Дослідження флори та рослинності НПП «Мале Полісся» на передодні Дня науки

Дослідження флори та рослинності НПП «Мале Полісся» на передодні Дня науки

На протязі тижня (15-19.05. 2017 року) співробітники Національного природного парку «Мале Полісся» спільно із експедиційною делегацією від кафедри ботаніки ННІ лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів та природокористування України, яку очолював кандидат біологічних наук, старший викладач кафедри – Чурілов Андрій Михайлович, здійснювали дослідження флори та рослинного світу території НПП «Мале Полісся» та прилеглих територій.

У ході досліджень були обстежені гідрологічний заказник загальнодержавного значення «Михельський», комплексна пам'ятка природи загальнодержавного значення «Святе озеро», гідрологічний заказник загальнодержавного значення «Теребіжі», гідрологічний заказник місцевого значення «Голубе озеро», гідрологічний заказник місцевого значення «Гнилий ріг», загальнозоологічний заказник місцевого значення «Лютарський» та інші території.

Під час досліджень здійснені численні описи флори та рослинності територій, зібрані гербарні зразки рослин, мохів, лишайників.

Знайдено нові місцезростання видів Червоної книги України – цибулі ведмежої – Allium ursinum L., плауна річного – Lycopodium annotinum L., лілії лісової – Lilium martagon L., зелениці сплюснутої – Diphasiastrum complanatum (L.) Holub, виду роду Любка Platanthera (вид потребує уточнення) та ряду видів, що охороняються у Хмельницькій області.

Підтверджено зростання на території НПП «Мале Полісся» виду роду Зозульки – Dactylorhiza, вид потребує уточнення.

Також на території НПП «Мале Полісся» знайдено новий вид ЧКУ – підсніжник звичайний – Galanthus nivalis L., який раніш для території Парку не наводився та ще один вид, ймовірно теж червонокнижний, але він потребує визначення.

НПП «Мале Полісся» щиро вдячний науковцям за допомогу у дослідженні флори та рослинності НПП «Мале Полісся» та сподівається на плідну подальшу співпрацю.

Також колектив НПП «Мале Полісся» вітає наукову спільноту із Днем науки та бажає успіхів, нових знахідок та здобутків на цікавій науковій ниві.

malepolisja.in.ua

79
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.