Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Додаткова доза вакцини від Covid-19: кого знову щеплюватимуть

Додаткова доза вакцини від Covid-19: кого знову щеплюватимуть

Поки що третя доза вакцини призначена не для всіх.

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили про те, кого планують щеплювати додатковою дозою вакцини від Covid-19. Відповідний наказ вже підписав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, а група експертів з питань імунопрофілактики розробила рекомендації, кому вона потрібна.

У Міністерстві наголосили, що мова йде не про бустерну дозу, а саме додаткову для людей, які мають певні медичні покази і потребують додаткового захисту.

Тож згідно з наказом МОЗ отримати додаткову дозу вакцини проти Covid -19, незалежно від того, якою вакциною було зроблене щеплення, рекомендується людям з ВІЛ-інфекцією, онкологією, після трансплантації органів, особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, та людям, які мають спадкові захворювання, котрі впливають на імунну систему.

«Ми рекомендуємо вводити додаткову дозу тим, хто має медичні показання для неї у зв’язку з важкими захворюваннями, адже їхня імунна система могла не сформувати належний захист. Після введення додаткової дози, ці люди будуть більш захищені від коронавірусної хвороби», – зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Окрім того, додаткову дозу вакцини можу отримати ті, хто виїжджає в країни, в яких існує відповідна вимога щодо додаткової вакцинації. Наприклад, третя доза вакцини нині є обов’язковою в Ізраїлі. Там без трьох щеплень заборонено відвідувати крамниці, місця громадського харчування, культурні заходи тощо. Обов’язкове третє щеплення і в США – для усіх, кому виповнилося 18 років.

Також МОЗ розглядає можливість додаткової вакцинації і для людей віком понад 60 років.

У рекомендаціях зазначено, що додаткову дозу вакцини від Covid -19 можна вводити щонайменше через 28 днів після другої (або першої дози для однодозної схеми первинної вакцинації) дози вакцини. Оптимально вводити додаткову дозу в період до 3-х місяців після останнього проведеного щеплення.

У питанні, якою вакциною робити третє щеплення, МОЗ радить надавати перевагу вакцині на платформі мРНК (Moderna та Comirnaty/Pfizer-BioNTech).

До речі, азначається, що третя доза вакцини від Covid-19 наразі не подовжуватиме терміну дії сертифікату про вакцинацію.

Сайт "Є"

237
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.