Стоматологія
Друк на футболках і чашках

До Міжнародного дня людей з інвалідністю відбулося засідання "круглого столу"

До Міжнародного дня людей з інвалідністю відбулося засідання "круглого столу"

До Міжнародного дня людей з інвалідністю відбулося засідання «круглого столу»

Третього грудня українське суспільство разом зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Інвалідність – явище соціальне, уникнути якого не може жодне суспільство.

Тому у цей день для суспільства є нагода перевірити, що зроблено і що потрібно зробити для формування гідних умов життя людей з обмеженими можливостями, аби ніхто з них не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами.

У переддень Міжнародного дня людей з інвалідністю, 01 грудня, в приміщенні Ізяславського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулося традиційне засідання «круглого столу» з нагоди цього дня.

Участь у вищезгаданому засіданні взяли представники структурних підрозділів та організацій Ізяславщини, котрі взаємодіють із інвалідами. Також до зібрання приєднались заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, міський голова Валентина Корнійчук.

Основною темою для обговорення стало питання соціальної підтримки даної категорії людей.

Відкрив засідання начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ткаченко, зазначивши, що питання соціального захисту людей з обмеженими фізичними можливостями не втрачає своєї актуальності, незважаючи на те, що цьому питанню постійно приділяється увага, як на законодавчому рівні шляхом закріплення прав, пільг та компенсацій, так і на суспільному рівні шляхом передбачення державних гарантій їх економічної та моральної підтримки. Адже за статистичними показниками стоять реальні люди, з реальними потребами та індивідуальними якостями. Усі вони потребують уваги, турботи, медичного обслуговування та суспільно-трудової адаптації згідно з їх індивідуальними здібностями.

Заступник начальника-начальник відділу управління соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Станівчук проінформувала присутніх про соціальні виплати, послуги, порядок надання санаторно-курортних путівок, дала роз'яснення законів, які стосуються прав людей з особливими потребами.

У ході засідання «круглого столу» всі учасники мали можливість висловити свою думку та окреслити коло питань, які потребують першочергового вирішення. Зокрема, своїми думками поділилися представники громадських організацій, робота яких безпосередньо пов'язана із людьми з обмеженими можливостями. Вони із захопленням поінформували присутніх, що не дивлячись на проблеми, люди з особливими потребами живуть, працюють, творять і перемагають, адже вони знають, що інвалідність – це не вирок. Вони є прикладом цілеспрямованості та сили волі для багатьох. Люди, хоч із обмеженими можливостями, проте творчі, духовно багаті та сповнені оптимізму, віри в добро і людяність.

Також присутніми було зазначено, що на Ізяславщині активізувалися заходи щодо підвищення доступності до об'єктів інфраструктури. Тому крім надання державних гарантій на медичну допомогу, матеріальне забезпечення, соціально-побутове обслуговування наше спільне завдання полягає залучати таких людей до активного життя, усувати бар'єри на шляху до їх самореалізації, зробити все, аби люди з особливими потребами змогли жити повноцінним життям та відчували себе корисним суспільству.

Учасники «круглого столу», обговорюючи низку питань в рамках теми соціального забезпечення людей з інвалідністю, погодилися, що усім організаціям варто значну увагу приділяти координації дій. Адже від співпраці лікарів та фахівців районних соціальних служб залежить ефективність вирішення усіх питань даної категорії населення. Адже людям з обмеженими можливостями регулярно пропонуються путівки до госпіталів, котрі у свою чергу відповідають усім сучасним умовам, проте вони не охоче використовують таку можливість, пояснюючи тим, що не має на кого полишити своє господарство.

Окремо зупинилися на роботі із дітьми-інвалідами, учасниками АТО та демобілізованими. Також обговорювались шляхи їх адаптації до життя.

Крім того учасники зустрічі обговорювали плани на наступний та ідеї спільної співпраці з районною й міською владами та всіма зацікавленими сторонами.

На завершення заходу всі сторони соціального діалогу визначили шляхи подальшої співпраці щодо здійснення реабілітаційних заходів і надання соціальних послуг, підвищення рівня поінформованості населення про особливі потреби людей з інвалідністю, формування поваги до їх прав, особистості та гідності, залучення представників громадськості до участі в реалізації прав і задоволення потреб людей з обмеженими можливостями, поліпшення умов їх життєдіяльності.

У ході засідання «круглого столу» у рамках відзначення цієї знаменної події для присутніх було презентовано виставку декоративно-прикладного мистецтва, вироби якої виготовлені власноруч людьми з обмеженими можливостями.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

84
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.